مذاکره وزیر خارجه درباره لغو تحریم‌های ایران در سازمان ملل
وزیر خارجه با اشاره به دیدارهای جانبی در نشست مقامات عالی رتبه شورای امنیت سازمان ملل از رایزنی برای لغو تحریم‌های ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین امیرعبداللهیان در بخش پایانی سفر به نیویورک، گفت: بخشی از هدف اصلی سفر و حضور در نشست مقامات عالی رتبه شورای امنیت سازمان ملل و دیدارهای جانبی، تبیین مواضع درخصوص تحولات غزه و دفاع مشروع بر روی دو پایگاه نظامی رژیم اسرائیل که سفارت ایران در سوریه را هدف قرار داد، بود. در چارچوب سخنرانی در شورای امنیت، ابعاد این موضوع و پیامدهای هرگونه تکرار ماجراجویی جدید اسرائیل مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: همچنین با استفاده از این فرصت سعی شد برای ترغیب به حل ریشه‌ای توقف جنایات جنگی رژیم اسرائیل در غزه، بسته ای سیاسی که همه ابعاد از جمله تبادل اسرا، عقب نشینی نیروهای اشغالگر از غزه، ارسال گسترده کمک‌های انسانی را مورد توجه قرار دهد در دستور کار دبیرکل سازمان ملل قرار گیرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: همچنین در دیدار با وزرای خارجه کشورهای منطقه و برخی مقامات سازمان‌های بین‌المللی از جمله رئیس سازمان صلیب سرخ جهانی راجع به ابعاد انسانی موضوع غزه گفت و گو و تبادل نظر شد. در بخشی از دیدارها به دلیل ماهیت و طبیعت کار در نیویورک، موضوع دیپلماسی برای لغو تحریم‌ها هم مورد توجه قرار داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام