آخرین تحولات کامودیتی‌ها با افزایش قیمت طلا، نفت و تکرار جو مثبت فلزات
بازار جهانی کامودیتی ها در هفته گذشته میلادی با افزایش قیمت های طلا و نفت و تکرار جو مثبت فلزات همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین وضعیت بازارهای جهانی از جمله قیمت طلا، نفت، روند فلزات پایه و ... از سوی کارگزاری بانک ملت اعلام شد.

براساس این گزارش، طی هفته گذشته در پی سخنرانی‌های اعضای فدرال رزرو مبنی بر عدم نیاز به افزایش نرخ بهره و همچنین انتشار داده‌های CPI، رشد قیمت طلا ادامه داشت و به سطح 2،415 دلار در هر انس رسید.

در بازارهای جهانی نفت نیز تحت تأثیر شاخص‌های اقتصادی دو مصرف‌کننده بزرگ یعنی آمریکا و چین و خوش‌بینی نسبت به افزایش تقاضا ، قیمت ها در پایان معاملات هفته با افزایش به 84 دلار بر بشکه رسید. در این شرایط قیمت متانول چین به دلیل افزایش قیمت معاملات آتی در بازار داخلی افزایشی بود.

بازار فلزات پایه هم جو مثبتی داشت و طی آن قیمت سنگ آهن 62 درصد بدون تغییر 117 دلار در هر تن معامله شد. همچنین امیدواری به شرایط بازار سنگ آهن به دلیل بسته‌های حمایتی چین در آینده نزدیک از جمله انتشار اوراق قرضه بلند مدت دولتی برقرار بود.

قیمت مس هم به دنبال پیش‌بینی بهبود وضعیت بخش تولید در اقتصادهای بزرگ و کاهش نرخ‌های بهره در آمریکا با افزایش به 10،724 دلار بر تن رسید. از طرفی قیمت روی تحت تاثیر بهبود داده‌های کلان اقتصادی و چشم‌انداز تولید و همچنین پیش‌بینی بهبود وضعیت بخش مسکن در چین با افزایش 3،045 دلار بر تن معامله شد.

قیمت آلومینیوم نیز تحت تاثیر عواملی از جمله از افزایش تقاضا، محدودیت عرضه، تلاش‌های دولت چین در راستای حل مشکلات بخش مسکن، پیش‌بینی بهبود وضعیت بخش تولید در اقتصادهای بزرگ و کاهش نرخ‌های بهره در آمریکا با افزایش 2،627 دلار بر تن معامله شد.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت فایل به tacodal.ir  و mellatbroker.ir مراجعه شود.

انتهای پیام