عرضه بلوک ۵۱ درصد گرانترین سهم سال گذشته + ۳ درصد شرکت دارای صف خرید
بلوک ۵۱ درصدی گرانترین سهم سال گذشته بورس یعنی گلوکوزان به همراه ۳ درصد از سهام شرکت دارای صفر خرید پتروشیمی شازند توسط دو مالک عمده عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت گلوکوزان که اولین و بزرگترین تولیدکننده محصولات متنوع از ذرت در ایران از سال 1349 بوده و تا بهار سال گذشته با قیمت 4150 تومانی، گرانترین سهم بازار بود با واگذاری بلوک مدیرییتی روبروه شده است.

به این ترتیب ، شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا در نظر دارد با عرضه 51.13 درصد سهام از ترکیب سهامداری این شرکت بورسی خارج شود.

بنابراین مقرر شده 20 تیر ماه در بازار دوم معاملات بورس تهران، بیش از 102 میلیون و 268 هزار سهم "غگل" به قیمت پایه هر سهم 17 هزار و 228 ریال و به صورت 30 درصد نقد و مابقی اقساط از سوی کارگزاری بورس بهگزین روانه میز فروش شود.

در این عرضه خریدار یا خریداران ملزم به ارایه تعهدهای کتبی رعایت الزامات مربوط به تداوم شرایط پذیرش و پایبندی به حداقل الزامات سهام شناور آزاد بازار دوم بورس، برنامه کسب و کار واقع بینانه در خصوص فعالیت های آینده شرکت بعد از تحصیل، خرید سهام از سهامداران جزء فعلی حداقل به مدت 3 ماه به همراه تعهد کتبی مربوطه و تضمین کارگزار ، عدم خروج از سهم کنترلی به مدت 2 سال از زمان تحصیل سهام شده اند.

همچنین سرمایه گذاری گروه توسعه ملی که مالک بیش از 53.4 درصد از سهام پتروشیمی شازند است، برنامه فروش 3 درصدی این شرکت دارای صف خرید طی روزهای اخیر را اعلام کرد.

بنابراین کارگزاری بانک ملی ایران در 20 تیر اقدام به عرضه 241 میلیون و 920 هزار سهم" شازند" به قیمت پایه هر سهم 3616 ریال و به صورت 3 درصد نقد و مابقی اقساط در بازار اول معاملات بورس خواهد کرد.

انتهای پیام