سایپا و ۱۱ شرکت دیگر هم آماده بازگشایی شدند/ ادامه توقف شستا

در ادامه روند صعودی شاخص با افزایش ۲۳ هزار واحدی امروز ، نماد سایپا و ۱۱ شرکت دیگر هم آماده بازگشایی شدند اما همچنان از بازگشت شستا خبری نیست .
از فردا آغاز می شود:
بازارگردانی سهام سه زیرمجموعه بنیاد با دامنه نوسان روزانه دو برابری

عملیات بازارگردانی سهام سه زیرمجموعه بنیاد با دامنه مظنه سه درصدی و دامنه نوسان روزانه دوبرابری در بازارهای اول و دوم فرابورس از فردا آغاز می شود.
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:
اثر سه عامل بر روند آینده بورس + مقایسه بازدهی بازار سهام با رقبا

کارشناس بازارسرمایه با بررسی اثر سه عامل ارز، نرخ تورم و انتخابات آمریکا بر آینده بورس گفت: سرمایه‌گذاری در بازار سهام در مقایسه با سایر بازارهای مالی از بازده به ریسک بالاتری برخوردار است.
قبل از شروع معاملات امروز:
نماد ۸ شرکت بسته شد / ادامه تعلیق بزرگترین بانک بورس

قبل از شروع معاملات امروز ، نماد ۸ شرکت بورسی و فرابورسی به دلیل اعلام رویدادهای مهم برای یک ، دو روز و یک ساعت بسته و تعلیق بزرگترین بانک بورس تا ۲۴ آبان تمدید شد .
یک کارگزاری اعلام کرد:
پیش بینی این هفته بورس با احتمال اقبال به تک نمادهای کوچک

یک کارگزاری با اعلام اینکه قیمت بسیاری از سهام به محدوده منطقی و کم ریسک نزدیک شده، وضعیت این هفته بورس را پیش بینی و شرط بهبود اوضاع را رفع ابهام سیاسی دانست .
مدیر پیگیری تخلفات سازمان بورس:
۳۹ مدیر متخلف بورسی و فرابورسی به سلب صلاحیت و جریمه نقدی محکوم شدند

مدیر پیگیری تخلفات سازمان بورس از سلب صلاحیت و پرداخت جریمه نقدی ۳۹ نفر از مدیران متخلف و در بررسی ۱۰ پرونده تخلف برای ۸ پرونده رأی انضباطی صادر شد.
تحلیل عسکری مارانی از اتفاقات اخیر بورس و تکرار اشتباهات/ شروط صعود بازار

کارشناس ارشد بازار سرمایه تحلیلی از اتفاقات اخیر بورس و عواملی که در وضعیت فعلی بازار نقش داشته‌اند به همراه شروط صعود بازار را ارائه کرد.
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس خبر داد:
تمهیدات مجلس برای حفاظت از حقوق حقیقی ها + معرفی چند متخلف

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از تمهیدات برای حفاظت از حقوق سهامداران حقیقی و معرفی چند شرکت حقوقی دارای تخلف به سازمان بورس و ارسال اخطاریه خبر داد.
بلای ریزش بورس ها بر سر میلیاردرها :
کاهش قیمت سهام منجر به زیان ۶.۷ و ۲ میلیارد دلاری جف بزوس و بیل گیتس شد

کاهش قیمت سهام منجر به زیان ۶.۷ و ۲ میلیارد دلاری جف بزوس و بیل گیتس و همچنین بنیان گذاران فیس بوک ، تسلا و... شد .
عضو هیات مدیره سازمان خصوصی‌سازی خبر داد:
وضعیت پذیرش دو باشگاه و احتمال واگذاری بخشی از سهام استقلال به طلبکاران

عضو هیات مدیره سازمان خصوصی‌سازی با اعلام آخرین وضعیت پذیرش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در فرابورس از احتمال واگذاری بخشی از سهام باشگاه استقلال به طلبکاران دولت خبر داد.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی:
دام زنده در بورس کالا عرضه می‌شود

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک از پیشنهاد عرضه دام زنده در بورس کالا خبر داد که با همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی و موافقت سازمان بورس در حال طی مراحل است.
کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:
تحلیلی جالب از آینده بورس و سه بازار در صورت پیروزی بایدن + معرفی سهام برتر

کارشناس بازارسرمایه با بررسی آخرین رویدادها و نظر۳۰ هزار فعال بورس ایران درباره نتیجه انتخابات آمریکا، تحلیلی جالب از آینده ⁧سکه⁩، طلا⁩، دلار⁩ و بورس⁩ ارایه و صنایع برتر بورس درصورت پیروزی بایدن را اعلام کرد.
در روز افت ۱۳ هزار و ۶۹۸ واحدی شاخص رقم خورد:
معاملات مشکوک سرمایه گذاری صدر تامین ، دو شرکت بیمه و ۱۲ نماد

در روز افت ۱۳ هزار و ۶۹۸ واحدی شاخص ، سرمایه گذاری صدر تامین، دو شرکت بیمه به همراه ۱۲ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.
فرصت تاریخی جهش تولید با اقبال نقدینگی به بورس و سبزپوشی شاخص

با توجه به اصلاح قابل توجه قیمت‌ها و ارزندگی بسیاری از نمادها، اقبال نقدینگی به بازار سرمایه می تواند فرصتی تاریخی برای جهش تولید و در صورت تداوم روند، سبز پوشی شاخص در هفته آتی باشد.
ثبت رکورد جدید شاخص بورس با عقب نشینی به کانال ۱.۲ میلیونی

شاخص بورس در معاملات امروز با افت ۱۳ هزار و ۶۸۴ واحدی به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تایی به عنوان خط حمایتی مهم عقب نشینی کرد تا رکورد جدید منفی را به ثبت برساند.
۴ پیشنهاد کمیسیون بازار پول و سرمایه و و مرکز پژوهش های اتاق برای نجات بورس

کمیسیون بازار پول و سرمایه و مرکز پژوهش های اتاق ایران در راستای شفافیت بازار سرمایه، چهار اقدام فوری برای نجات بورس پیشنهاد داد.
نماینده مجلس:
تمام محصولات فولادی بزودی در بورس کالا عرضه می شود

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از تکمیل طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد طی دو هفته‌ آینده خبر داد و گفت: براساس این طرح تمامی محصولات فولادی باید در بورس عرضه شوند.
نماینده مجلس :
بورس با سومدیریت چگونه پیشرفت کند / انتقاد از روحانی و عذرخواهی از مردم !

نماینده مجلس با انتقاد از عمکرد ضعیف و غیرمسئولانه دولت و عذرخواهی به جای روحانی، گفت: بورس با چنین سومدیریت هایی چگونه پیشرفت کند ؟
تحلیل رئیس جدید هیات مدیره بورس تهران از بازار سهام و عملکرد سازمان

رئیس جدید هیات مدیره بورس تهران با بررسی شرایط دو ماه اخیر بازار، نحوه برخورد با ورود غیرحرفه‌ای ها و گِره‌های معاملاتی و پرتفوی دارا یکم، عملکرد سازمان بورس در فرهنگ سازی را ارزیابی کرد.
زمان گشایش نماد سهم ارتقا یافته بازارپایه به بازار دوم معاملات فرابورس

فرابورس با اعلام زمان ارتقا و گشایش نماد صنعتی مینو از بازار پایه به بازار دوم معاملات ، خواهان تعیین لزوم تعیین کارگزار ناظر توسط سهامداران شد .
وزارت دفاع به ۷ دلیل بورس کالا را برای عرضه املاک و اراضی انتخاب کرد

وزارت دفاع نیروهای مسلح که آماده عرضه یک قطعه زمین شده ، ۷ دلیل انتخاب بورس کالا برای فروش املاک را اعلام کرد .
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن مطرح کرد:
اثر مثبت ۳۱۵ هزار میلیارد تومانی دو مصوبه جدید بورس در معاملات امروز و آینده

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفت : با ظرفیت ناشی از دو مصوبه جدید سازمان بورس با ارزش ۳۱۵ هزار میلیارد تومانی ، سمت تقاضای سهام تقویت و از امروز نمایان می شود.
کارشناس صنعت :
شاید عرضه خودرو در بورس کالا منتفی شود / تصمیم جدید دولت

کارشناس صنعت با اعلام اینکه احتمال منتفی شدن عرضه خودرو در بورس کالا درباره تصمیم جدید دولت برای قیمت گذاری خودرو توسط هیات مدیره خودروسازان و شورای رقابت توضیح داد.
نایب رئیس اول مجلس:
دادستان تهران مأمور رسیدگی به خاطیان بورس شد/ مردم به دولتمردان اعتماد کردند

نایب رئیس اول مجلس با بیان اینکه مردم سرمایه‌های اندک را به بورس آوردند و دچار ضرر و زیان شدند از ورود دادستان تهران برای رسیدگی با خاطیان خبر داد .
مدیر روابط عمومی سازمان بورس مطرح کرد:
پیام های ناراحت کننده سهامداران و تعجب از علت اصرار به فروش

مدیر روابط عمومی سازمان بورس با اشاره به دریافت پیام های ناراحت کننده از سهامداران و عدم رخداد مثبت یا منفی گفت: با این همه تلاش برای تثبیت و صیانت از بازار ، چرا این همه اصرار به فروش؟