کد خبر: ۱۰۰۲۰۹
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۷/۱۸

هنوز تصمیمی برای برگشت کارت سوخت گرفته نشده
نماینده مجلس:

هنوز تصمیمی برای برگشت کارت سوخت گرفته نشده

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه برای احیای دوباره کارت های سوخت هنوز تصمیمی اتخاذ نشده،گفت: احیای دوباره آن می تواند در جلوگیری از قاچاق و مصرف بی رویه سوخت موثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،اسدالله قره خانی با بیان اینکه احیای کارت سوخت از مدت ها قبل در رسانه ها مطرح شده به رادیو گفت: افزایش مصرف سوخت به دلیل افزایش سفرهای تابستانی نبوده است.بعد از تعطیلات تابستانی به علت افزایش نرخ ارز قاچاقچیان به فکر قاچاق سوخت به کشورهای همسایه شرقی و جنوبی افتادند،احیای کارت های سوخت عامل کاهنده قاچاق این کالای با ارزش است.

وی ادامه داد: طبق تبصره 17 لایحه بودجه استفاده از کارت سوخت یا افزایش نرخ سوخت رای نیاورد و حذف شد.احیای دوباره کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق و مصرف بی رویه سوخت نقش آفرین است،بهره گیری از کارت سوخت در سال 88 به عنوان یک تجربه موفق بوده که بستر و زمینه استفاده از آن در جامعه فراهم شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر تنها بهره گیری از کارت سوخت نمی تواند مصرف را کنترل کند چرا که باید دو نرخی شود،افزود: افرادی که کارت سوخت ندارند در دو گروه جای می گیرند.گروه اول کسانی را در بر می گیرد که خودروهای آنها با حجم موتور بالای 2 هزار سی سی بوده و گروه دیگر نیز کسانی را شامل می شود که طی سال های اخیر خودرو خریداری کرده اند که تعداد آنها هم زیاد است.

قره خانی با اشاره به اینکه برای حفظ حقوق افراد گروه دوم باید تمهیداتی ویژه اندیشیده شود،گفت: برای احیای دوباره کارت های سوخت هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.دو دیدگاه در مجلس درباره اختصاص سهمیه سوخت وجود دارد، طبق یک دیدگاه سوخت به خودرو و طبق دیدگاه دیگر باید به شماره ملی افراد اختصاص یابد که هنوز دراین باره تدابیری اندیشیده نشده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» سروش | ساعت ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۷/۱۸
0
0
پاسخ
یک پیشنهاد : بنزین آزاد شود و یارانه آن به حساب افراد واریز شود و این کار برای دولت تبدیل به یک تعهد دائم نشود و در طی سالهای کم تورم بعد یارانه بنزین کلا حذف شود
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ