کد خبر: ۱۰۰۲۳۸
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۷/۲۰

آرامکو توان تامین نفت فوق سنگین ایران را ندارد/پیش بینی قیمت
نماینده مجلس:

آرامکو توان تامین نفت فوق سنگین ایران را ندارد/پیش بینی قیمت

عضو کمیسیون انرژی مجلس با پیش بینی قیمت نفت درصورت کاهش عرضه ایران در بازار گفت: عربستان نمی تواند نفت فوق سنگین سروش و نوروز ایران را در بازارها تامین کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی بختیار با بیان اینکه حوزه بازار نفتی ایران گسترده است به خانه ملت گفت: تنوعاتی که در بحث فروش و کیفیت نفت سبک، سنگین و فوق سنگین ایران وجود دارد در نفت عربستان وجود ندارد.این کشور نمی تواند نفت فوق سنگین سروش و نوروز ایران را در بازارها تامین کند و بسیاری از بازارهایی که ایران امروز با آنها فعالیت می کند تمایل کارکرد با آرامکو و عربستانی ها را ندارند.

وی ادامه داد: نفت از حدود 50 دلار طی ماه های اخیر حدود 30 دلار افزایش یافته که اگر عرضه نفت ایران در بازار کاهش یابد شاهد افزایش قیمت به سمت بالای 100 دلار خواهیم بود. عربستانی ها نمی توانند جبران کاهش نفت ایران را داشته باشند، چرا که این کشور هنوز به میزان سهم در سقف اوپک دست نیافته است.

بختیار افزود: محصولاتی که در کنار گاز به عنوان میعانات گازی استخراج می شود توسط ایران در بازارها عرضه می شود و توسط هیچ کشور دیگری قابل جبران نیست.در ماه اخیر حدود 20 دلار قیمت نفت افزایش یافت و با ادامه این روند قیمت نفت به بیش از 100 دلار افزایش می یابد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ