کد خبر: ۱۰۰۳۱۴
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۷/۲۲

قیمت واقعی دلار ۸ هزار تومان است/ مدیریت دلارهای خانگی
نماینده مجلس:

قیمت واقعی دلار ۸ هزار تومان است/ مدیریت دلارهای خانگی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به قیمت واقعی دلار در بازار آزاد گفت: در برابر واقعی شدن نرخ دلار مقاومت وجود دارد اما با تدبیر مناسب می توان از ظرفیت دلارهای خانگی استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،معصومه آقاپور علیشاهی درباره کاهش قیمت دلار به خانه ملت گفت: مقاومت هایی در برابر منطقی شدن قیمت دلار در بازار وجود دارد که از توجیه اقتصادی برخوردار نیست. زیرا سوداگران داخلی و خارجی که در تلاطم های ارزی نقش داشته اند مایل به ایجاد ثبات در بازار نیستند.

وی افزود: با توجه به دلایل اقتصادی، قیمت واقعی دلار در بازار آزاد حدود 8 هزار تومان است. بنابراین قیمت ها در بازار باید کاهش یابد و در نرخ منطقی ثبات ایجاد شود. با توجه به اجرای تعهدات برجام از سوی ایران، ادامه مذاکرات با گروه 4+1 و همچنین تصویب لوایح چهارگانه مرتبط با FATF پیش بینی می شود برقراری ارتباطات بانکی با کشورهای اروپایی بتواند شرایط مبادلات ارزی را تسهیل کند.

آقاپور علیشاهی گفت: دلارهای خانگی قابل توجهی وجود دارد که با طراحی و تدبیر مناسب می توان از این ظرفیت در بخش تولید استفاده کرد و با انجام این مهم به اشتغالزایی کمک کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ