کد خبر: ۱۰۵۶۳۳
۱۷:۴ - ۱۳۹۷/۸/۴

توضیح رییس سازمان بورس درباره خریداران نفت و افشای اطلاعات

توضیح رییس سازمان بورس درباره خریداران نفت و افشای اطلاعات

رئیس سازمان بورس با اشاره به عدم محدودیت برای خرید نفت در بورس انرژی و اعلام حضور رقبا گفت: سازمان بورس اطلاعات خریداران نفت را همچون اطلاعات سهامداران افشا نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شاپور محمدی در حاشیه نمایشگاه بورس،بانک و بیمه کیش درباره مقدار سرمایه خارجی که در بازار سرمایه انجام شده گفت: خارجی‌ها ۲۲۰۰ میلیارد تومان در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری کردند که نسبت به ابتدای سال ۲۱ درصد و نسبت به سال قبل حدود ۳۰ درصد رشد داشته، این موضوع نشان می‌دهد علیرغم تبلیغ برخی از رسانه‌های غربی ایران در جذب سرمایه‌گذار خارجی موفق عمل کرده است.

وی اضافه کرد: بازار بدهی ایران نیز فرصت بسیار خوبی برای کشورهای مختلف از جمله کره جنوبی است. برخی از سرمایه‌گذاران این کشور اعلام کردند که حاضر به خرید اوراق بدهی دولتی ایران هستند،امید می رود این نوع نمایشگاه‌ها باعث شود ایرانیان مقیم خارج و خارجی‌ها بتوانند به بازار سرمایه ایران بیایند.

این مقام مسئول درخصوص احتمال به وجود امدن مشکل در اطلاعیه عرضه نفت سبک در بورس گفت: این اطلاعیه عرضه به وسیله کارشناسان شرکت ملی نفت تهیه شده و بحث های مربوط به بازار سرمایه‌ را همکاران در بورس انرژی و سپرده‌گذاری مرکزی طراحی کردند. در خصوص ویژگی‌های محموله نفتی آنها متخصص هستند،حتما در اطلاعات عرضه بعدی متناسب با سلیقه خریداران اطلاعیه عرضه می تواند تغییر کند.

محمدی درباره اطلاعات خریداران نفت خام از بورس انرژی تاکید کرد: از نظر سازمان بورس اطلاعات مشتریان تا لحظه آخر محرمانه است و اعلام نخواهد شد. اطلاعات کسانی که در تابلو معاملات برای خرید نفت خام رقابت می کنند را محرمانه حفظ خواهیم کرد یکی از وظایف اصلی بازار سرمایه حفظ اطلاعات مشتریان است. اطلاعات تمامی کسانی که در دنیا نفت را خریداری می کنند صیانت خواهد شد. این یک روال قانونی است و در مورد سهامداران هم این روال را حفظ کردیم.

وی درباره اینکه آیا رقبا برای خرید نفت خام از بورس اعلام حضور کرده‌اند؟ گفت: بله شرکت ملی نفت خود از قبل مشتریانی را دارد، آن‌ها می‌توانند به این معاملات بیایند، علاوه بر این آن‌هایی که به قراردادهای مالی نفت علاقه مند باشند می‌توانند در این معاملات حضور داشته باشند. برای کسانی هم که جدیدا به بازار وارد شوند، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ