کد خبر: ۱۰۵۸۷۵
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۸/۱۳

۲۰ ایراد شرعی و قانونی شورای نگهبان به CFT / کور سوی امید
کدخدایی اعلام کرد:

۲۰ ایراد شرعی و قانونی شورای نگهبان به CFT / کور سوی امید

سخنگوی شورای نگهبان با اعلام ۲۰ ایراد شرعی و قانونی به لایحه CFT گفت: این ابهامات به منزله رد مصوبه نیست و فقط نظر شورای نگهبان بوده و اگر مجلس اصرار کند به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباسعلی کدخدایی با اشاره به بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT)، یکی از لوایح FATF به تسنیم گفت: این لایحه در جلسات متعدد و مکرر شورای نگهبان با حضور تمامی اعضا مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به نتیجه بررسی‌های شورای نگهبان درباره لایحه CFT، ادامه داد: نظرات شورای نگهبان درباره این لایحه شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهاماتی است که در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است.

این مقام مسئول ایرادات شورای نگهبان را حدود 20 مورد دانست و افزود: همزمان با بررسی مصوبه مجلس درباره لایحه CFT، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این لایحه را بررسی و درباره آن اعلام نظر کرده است. ایرادات مجمع نیز شامل عدم انطباق با سیاست‌های کلی است که به مجلس اعلام شده است.

کدخدایی ادامه داد: این ابهامات به منزله رد این مصوبه نیست و فقط اظهار نظر شورای نگهبان است و در صورتی که مجلس بر مصوبه قبلی‌‌ اصرار کند در نهایت برای تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ