کد خبر: ۱۰۵۸۸۰
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۸/۱۳

پیش بینی یک کارگزار از آینده سهام صادرات محور، بانک، بیمه و شاخص + توصیه

پیش بینی یک کارگزار از آینده سهام صادرات محور، بانک، بیمه و شاخص + توصیه

یک کارگزار با اشاره به انتشار گزارش ۶ ماهه شرکت ها علی رغم اعمال تحریم ها، وضعیت شرکت های صادرات محور، گروه خودرویی، بانک ها، بیمه ها و صنایع غذایی و روند شاخص را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس حمیدرضا مهرآور با بیان اینکه گزارش 6 ماهه شرکت ها نشان می دهد ناشران بورسی به ویژه شرکت های صادرات محور، از وضعیت رو به رشدی برخوردار هستند و پیش بینی می شود این روند تداوم داشته باشد به سنا گفت: به رغم تحریم ها روند رو به رشد بازار سهام ادامه دارد، ایرانیان مردم روزهای سخت هستند و به طور قطع و یقین شرایط هر روز بهتر می شود.

وی با اشاره به اینکه سوئیفت در فهرست تحریم ها نیست،افزود: از این رو انتظار می رود بانک ها نیز تا پایان سال، رشد خوبی را تجربه کنند چراکه مشکلی برای مراودات این بنگاه های اقتصادی وجود ندارد. البته اگر بهانه جویی های جدید نیز وجود داشته باشد، با توجه به اینکه بانک ها تجربه قطع بودن سوییفت را داشتند، می توانند راهکار مناسبی را برای عبور از این موضوع بیابند.

این کارگزار با بیان اینکه اروپا و روسیه بسته های جدیدی را برای مراودات مالی با ایران طراحی کرده اند،گفت: تحریم صحبت جدیدی نیست و بازار به طور کامل با این موضوع آشنا است، از همین رو، نتایج این مساله از پیش در بازار تجزیه و تحلیل شده است. سرمایه گذاران نیز با آگاهی کامل از این موضوع، اقدام به حضور در بازار سهام کرده اند.

مهرآور با اشاره به اینکه دولتمردان بارها تاکید کردند مشکلی از نظر صادرات برای صنایع صادرات محور پیش نخواهد آمد،ادامه داد: بنابراین انتظار تداوم سودآوری برای این صنایع وجود دارد. به علاوه در برخی صنایع مانند خودرویی ها، انتظار افزایش نرخ وجود دارد که این موضوع می تواند سهام آن ها را با اقبال مواجه کند همچنین بانک ها، بیمه ها و صنایع غذایی، می توانند در کنار صنعت پتروشیمی روزهای خوبی را تجربه کنند.

وی افزود: هم اکنون سهام بسیار مناسبی در بازار وجود دارد که با توجه به بنیاد بسیار قوی شرکت ها و همچنین نسبت P/E پایین و همچنین دورنمای توسعه، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می روند. در کل بازار سرمایه روند رو به رشد را حفظ می کند و شاخص همچنان به روند صعودی ادامه می دهد.

رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس با بیان اینکه ظرفیت رشد سایر بازارها در این مدت کامل شده و انتظار صعود دوباره آنها وجود ندارد، گفت: اکنون، امن ترین و صحیح ترین بازار برای سرمایه گذاری، بازار سهام است و از سوی دیگر رشد بازارهای غیر مولد نیز به نفع اقتصاد نیست و مسئولان نیز از افزایش قیمت ها در این بازارها استقبال نمی کنند.

مهرآور به سهامداران توصیه کرد در مسیر سود آوری روی سهام بنیادی متمرکز شوند، سهامی خریداری کنند که اطلاعات مالی مستحکمی دارد، از معاملات روزانه اجتناب کنند، به شایعات نیز توجه نکنند، نگاه میان و بلند مدت داشته باشند و عملکرد منطقی مبتنی بر تحلیل را جایگزین رفتار هیجانی کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ