کد خبر: ۱۰۵۹۵۳
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۸/۱۵

زمان راه اندازی و اجرای مکانیسم ویژه اروپا برای تجارت با ایران مشخص شد
با هدف دور زدن تحریم های آمریکا:

زمان راه اندازی و اجرای مکانیسم ویژه اروپا برای تجارت با ایران مشخص شد

یک مقام بلندپایه فرانسوی ضمن اعلام فراهم سازی ابزارهای حقوقی لازم برای اجرای فرایند مالی ویژه اتحادیه اروپا در قبال ایران ظرف روزهای آینده از زمان اجرای آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، یک دیپلمات بلندپایه فرانسوی گفت: مقامات پاریس اطمینان دارند که سازوکارهای حقوقی مورد نیاز برای اجرای فرایند مالی ویژه اتحادیه اروپا به زودی فراهم می شود، اما این سازوکارها ابتدا باید به طور کامل تحکیم شود.

وی ادامه داد: امیدواریم ابزارهای حقوقی طی روزهای آتی برقرار شود. چند هفته یا چند ماه طول خواهد کشید که مُدالیته این فرایند نهایی شود و سال ۲۰۱۹ زمان اجرای آن خواهد بود. تا قبل از خاتمه سال 2018، انجام مبادلات تجاری تحت لوای این فرایند امکان پذیر نخواهد بود.

این مقام فرانسوی افزود: با توجه به مخالفت اتحادیه اروپا با اعمال مجدد تحریم های واشنگتن علیه ایران، این اتحادیه همچنان درصدد راه اندازی فرایند ویژه (SPV) برای تسهیل مبادلات تجاری با ایران است.

در این راستا، یک نماینده کمیسیون امور اقتصادی اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه وضع مجدد تحریمهای واشنگتن علیه تهران را تأیید نخواهد کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ