کد خبر: ۱۰۸۳۴۵
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۸/۲۷

شرط دلار کمتر از 10 هزار تومان به روایت نماینده مجلس

شرط دلار کمتر از 10 هزار تومان به روایت نماینده مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به کاهش نسبی ارز گفت: در چند روز گذشته شاهد عرضه ارزهای خانگی در بازار بودیم که امید می رود با اعمال سیاست های متولیان، نرخ دلار تک رقمی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه کاهش نرخ ارز اتفاق خوشحال کننده ای است به خانه ملت گفت: این کاهش نشان می دهد مجموعه حاکمیت تحت لوای مقام معظم رهبری و تعامل بین سه قوه نتیجه بخش بوده است.این کاهش، مقاومت و صبوری مردم را نشان داد که توانستند اقدام ترامپ بر اعمال تحریم های فلج کننده را خنثی کنند.

وی با اشاره به عقب نشینی ترامپ از برخی تحریم ها و تخفیف دادن به کشورها برای برخی معاملات با ایران افزود: ترامپ شدیدترین تحریم ها را علیه ایران داشته و دیگر کاری نمانده که بخواهد انجام دهد، به دروغ می گوید تحریم های دارویی را برداشته اما هنوز ورود داروها به ایران را آزاد نگرده اما با همراهی مردم و تعامل بین مسئولان، قمیت ارز کاهش نسبی داشته است.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه مردم انتظار دارند دولتمردان و متولی بانک مرکزی سیاست هایی اتخاذ کنند که کاهش قیمت ارز بیشتر شود،گفت: مردم از حوزه سرمایه گذاری در ارز خارج و متوجه شدند ریسک آن بسیار بالا است، قیمت ارز هیچ وقت بیشتر از این نخواهد شد.بر این اساس در چند روز گذشته شاهد بودیم عرضه ارزهای خانگی در بازار صورت گرفت، از این رو  امید می رود نرخ دلار تک رقمی شود.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: تک رقمی شدن نرخ دلار به سیاست های متولیان ارز بر می گردد اما ازآنجایی که تحریم ها خاصیت را از دست می دهد، به نوعی عادی سازی می شود، مشمول مرور زمان شده و حاکمیت ایران توانسته برای آن تدبیر کند به سمت کاهش ارز پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ