کد خبر: ۱۰۸۶۸۴
۲۳:۳ - ۱۳۹۷/۹/۸

ورود سامانه بارشی تازه از فردا

ورود سامانه بارشی تازه از فردا

شمالی‌ شدن جریانات بر روی دریای خزر، فردا سبب بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما در استان‌ های گیلان و مازندران می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در اغلب نقاط جوی نسبتاً پایدار حاکم است و سکون نسبی هوا سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شده است. 

شمالی‌ شدن جریان بر روی دریای خزر سبب بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما در روز جمعه در استان‌های گیلان و مازندران می‌شود و روز جمعه دمای هوا در سواحل شمالی بین 7 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت. از اواخر روز جاری و  روز جمعه دریای خزر مواج است. 

روز جمعه با ورود سامانه بارشی تازه در شمال غرب و غرب ابرناکی، بارش باران و وزش باد رخ خواهد داد و روز شنبه این سامانه بارشی در شمال غرب و غرب فعال است و شدت بارش‌ها در این دو روز در جنوب غربی آ‌ذربایجان غربی خواهد بود. در همین مدت بارش‌ها در مناطق مرتفع و سردسیر شمال غرب به شکل برف خواهد بود. 

آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 15 و 6 درجه خواهد بود. جمعه بندرعباس با بیشینه دمای 30درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و کرمان با کمینه دمای 2 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود. 

میانگین بارندگی کل ایران از ابتدای سال زراعی ۹۸-۹۷ تا روز ۲۶ ماه سال جاری ۴۳.۷ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۱.۳ میلی‌متر بوده است، بارش سال‌جاری ۲۸۵.۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۴.۴ میلی‌متر بوده بارش سال جاری تا این تاریخ ۷۹.۵ درصد بیشتر از سال بلندمدت خواهد بود. بیشترین میزان بارش در هفته هشتم سال زراعی متعلق به منطقه یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد به میزان ۱۵۳ میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه، راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۳۵.۹درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه لاله‌زار در استان کرمان به میزان منفی ۵ درجه سلسیوس خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ