کد خبر: ۱۰۹۹۲۱
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۹/۱۴

حذف دفترچه‌ بیمه در مراکز درمانی تأمین اجتماعی 31 استان
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی خبر داد:

حذف دفترچه‌ بیمه در مراکز درمانی تأمین اجتماعی 31 استان

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا پایان آذر دفترچه‌های درمانی در مراکز ملکی 31 استان حذف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، انوشیروان محسنی‌ بندپی در مورد حذف دفترچه‌های درمانی به فارس گفت: در 17 استان کشور نسخ الکترونیکی در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی اجرا شده و تا پایان آذرماه در 14 استان دیگر این طرح اجرایی می‌شود. 

وی افزود: با راه‌اندازی نسخ الکترونیک در مراکز ملکی تأمین اجتماعی در سراسر کشور دیگر نیاز به دفترچه‌های درمانی نیست و این اقدام خدمات درمانی را شفاف‌تر و پرونده الکترونیک سلامت را به سرانجام می‌رساند و یک اقدام بسیار ارزشمند است. 

بندپی ادامه داد: دفترچه‌های درمانی همچنان در مراکز طرف قرار داد با سازمان تأمین اجتماعی اعتبار دارد و برای مراجعه به این مراکز درمانی باید در اختیار بیمه شدگان باشد. 

سازمان تأمین اجتماعی دارای ۷۸ بیمارستان ملکی، ۲۷۹ درمانگاه عمومی و تخصصی و ۷ دی کلینیک در سراسر کشور است که بیمه شدگان می‌توانند خدمات درمانی لازم را از این مراکز درمانی بدون دفترچه و تنها با کد ملی دریافت کنند.   

این سازمان از سال 87 به دنبال حذف دفترچه‌های درمانی بود و در این مدت طرح‌های مختلفی از جمله کارت هوشمند درمان و ذخیره اطلاعات بیمه‌ای و درمانی بیمه شدگان در سیم کارت را ارائه کرد ولی در نهایت به اجرای طرح نسخ الکترونیک رسیدند ، حذف دفترچه درمانی در مراکز ملکی سازمان و در سراسر کشور اجرا می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ