کد خبر: ۱۰۹۹۳۴
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۹/۱۴

برنامه‌های مهم مدیرعامل بورس تهران برای توسعه‌

برنامه‌های مهم مدیرعامل بورس تهران برای توسعه‌

مدیرعامل بورس تهران به مناسبت دوازدهمین سالروز تاسیس این بورس، برنامه‌های مهم توسعه‌ای آتی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرائی به مناسبت دوازدهمین سالروز تاسیس بورس تهران گفت: این بورس به‌عنوان یک نهاد ملی در بازار سرمایه در 15 آذر 85 تأسیس شد. بورس تهران در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران با ساماندهی، حفظ و توسعه بازاری شفاف، منصفانه و کارا از طریق انتشار به موقع اطلاعات و برقراری فرصت‌های برابر برای دسترسی به سامانه‌های معاملاتی، بازاری پویا و نقدشونده را فراهم آورده است.بورس تهران با 12 سال تلاش مستمر و به پشتوانه نیم قرن تجربه بورس در ایران، گام‌های بلندی برای تعالی اقتصاد برداشته و یکی از متنوع‌ترین و در دسترس‌ترین بازارهای هدف برای سرمایه‌گذاران با نگرش‌های مختلف ریسک و بازده است.

وی درباره برنامه‌های توسعه ای مد نظر در آینده افزود: اولویت اصلی بورس تهران، افزایش تامین مالی است. بر این اساس تلاش می‌کنیم سهم بازار سرمایه در تأمین مالی بنگاه‌های بخش خصوصی و دولت از طریق تسهیل و تسریع فرایند تامین مالی و بازنگری در برخی از دستورالعمل‌ها و رویه‌ها ارتقا یابد. از سوی دیگر بر این باوریم فراهم آوردن بستری مناسب برای هدایت و جذب نقدینگی با تنوع در ابزارهای معاملاتی بازارهای سهام، بدهی، اختیار معامله و آتی، به افزایش عمق بازار و تامین مالی کمک شایانی خواهد کرد. همچنین بازنگری مستمر ریزساختارها در راستای افزایش نقدشوندگی نقش موثری را ایفا می‌کند.

این مقام مسئول ادامه داد: با گسترش خدمات در تالارهای منطقه‌ای و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی، تامین زیر ساخت و تسهیل امکان ورود به بازار به‌صورت غیر مستقیم، گام‌های اساسی در جهت توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و تشویق شرکت‌ها برای پذیرش در بورس برداشته خواهد شد. به این ترتیب بورس تهران قصد دارد با افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه با دورنمایی روشن و توسعه‌ای پایدار، به اولویت اول سرمایه‌گذاران تبدیل شود.

صحرائی گفت: سه محور بهبود مستمر و توانمند‌سازی بورس در راستای تقویت وظایف نظارتی به ویژه در بخش ناشران، رسیدگی بیش‌تر به وظایف کارگزاران و نظارت بر معاملات، منجر به افزایش اثربخشی و کارایی فرآیندهای نظارتی خواهد شد. باید با اجرای دقیق اصول حاکمیت شرکتی و ترویج اصول اخلاق حرفه‌ای، به ترسیم بازاری پیشرو و اثر گذار در عرصه اقتصاد یاری رسانیم.جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌آید. بر همین مبنا از ظرفیت تفاهم‌نامه با بورس‌های بین‌المللی و عضویت در نهادهای جهانی بهره برداری خواهد شد.همچنین ارتقای سامانه‌ معاملات باهدف افزایش توان پذیرش و عرضه ابزارهای متنوع و مدرن نیز یکی دیگر از برنامه‌های مهم توسعه‌ای به شمار می رود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ