کد خبر: ۱۰۹۹۴۸
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۹/۱۵

دورغ گویی وزیران دفاع و خارجه آمریکا درباره نقش بن سلمان در قتل خاشقچی
عضو شورای امنیت ملی دولت اوباما مدعی شد:

دورغ گویی وزیران دفاع و خارجه آمریکا درباره نقش بن سلمان در قتل خاشقچی

عضو شورای امنیت ملی دولت پیشین آمریکا گفت: وزیران دفاع و خارجه آمریکا درباره نقش بن سلمان در قتل خاشقچی همان اطلاعاتی را داشته اند که رئیس سیا به کاخ سفید ارسال کرده بود، آنها به کنگره و مردم دروغ گفتند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، به نقل از ایرنا، بن رودز در پاسخ به اظهارات باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مطرح کرده است، کورکر روز گذشته پس از نشست استماع گزارش رئیس سازمان جاسوسی آمریکا درباره قتل روزنامه نگار منتقد حاکمان فعلی عربستان گفت: در نگاه خوش بینانه می توانم بگویم که جیمز متیس و مایک پمپئو اطلاعات سیا را درباره ارتباط محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در این قتل نداشته اند.

اعترافات دیرهنگام مقامات سعودی نشان می دهد که جمال خاشقچی در همان دقایق ابتدایی، در این مکان دیپلماتیک به قتل رسیده است. با اینکه ارزیابی های سازمان جاسوسی آمریکا بر قتل برنامه ریزی شده و با اطلاع بن سلمان حکایت دارد اما مقامات کاخ سفید حاضر نیستند روابط خود را با ولیعهد سعودی کاهش یا متوقف کنند.

بسیاری از کارشناسان دلیل این کار را ارتباطات مالی شخصی دونالد ترامپ و جرد کوشنر داماد وی با ولیعهد سعودی می دانند. همچنین آنها به کمک بن سلمان برای اجرای معامله قرن درباره پایان دادن به تشکیل دولت مستقل فلسطینی نیازمند هستند اما سناتورهای آمریکا در قطعنامه ای دو حزبی که به زودی به تصویب خواهد رسید ضمن محکوم کردن قتل خاشقچی، خواستار پاسخگو کردن بن سلمان درباره این قتل، ادامه محاصره یمن و ایجاد بحران روابط با قطر شده اند. آنها از دولت خواسته اند تا به فروش سلاح به سعودی ها برای استفاده در جنگ یمن، خودداری کنند. 

انتهای پیام 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ