کد خبر: ۱۰۹۹۶۶
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۹/۱۶

فردا یک شرکت برای عرضه اولیه معرفی می شود + مشخصات

فردا یک شرکت برای عرضه اولیه معرفی می شود + مشخصات

جلسه معارفه شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت که با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی در فرابورس درج شده، فردا برگزار و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی پذیرش شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در 25 آذر سال گذشته، این شرکت با نماد "زکشت" به عنوان نود و نهمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس در گروه زراعت و خدمات وابسته و زیرگروه کشاورزی و خدمات دامپروری جز دامپزشکی در 20 خرداد سال جاری درج شد.

بر همین اساس، مدیران این شرکت در جلسه ای قبل از ظهر فردا به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی آن می پردازند تا این شرکت 20 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه 10 درصدی باشد.

طبق بررسی های بورس پرس، "زکشت" سال 66 توسط شرکت قند نقش جهان در شهرستان فلاورجان به ثبت رسیده و در سال 84 مالکیت 96 درصدی سهام آن از شرکت مذکور به موسسه خیریه معروف و قدیمی همدانیان واگذار شده است .4 درصد مابقی سهام نیز بطور مساوی به 4 شرکت توسعه و احداث همدانیان، توسعه ساختمان و بتن همدانیان، بازرگانی همدانیان وصنایع نساجی همدانیان تعلق دارد.

سرمایه اولیه این شرکت که دارای 80 نیروی انسانی است ، 100 هزار تومان بوده که طی 5 مرحله افزایش سرمایه (از سال 66 تا 96) به 20 میلیارد تومان  رسیده است.

موضوع فعالیت "زکشت"

موضوع اصلی فعالیت شرکت مربوط به احداث و اجرای فعالیت های دامپروری و کشاورزی اعم از گاوداری ،مرغداری ،زنبورداری ،پرورش ماهی ،کرم ابریشم و کاشت،داشت و برداشت مکانیزه محصولات کشاورزی می شود.

موضوعات فرعی فعالیت

1. ارائه خدمات مکانیزه مورد نیاز کاشت، داشت و برداشت به زارعین حوزه فعالیت شرکت از قبیل تسطیح،کانال کشی و زهکشی

2. فراهم کردن تسهیلات لازم درجهت آموزش فنی زارعین و اعضا با استفاده از امکانات شرکت و رهنمودهای وزارت جهاد کشاورزی

3. ایجاد تعمیرگاه جهت تعمیرو تجهیز ماشین آلات کشاورزی

4. سرمایه گذاری در موسسات تولیدی به منظور رفع نیازمندی ها از نظر تامین  ماشین آلات  و یا درآمد در چارچوب قوانین مربوطه

5. وارد کردن ادوات کشاورزی و ماشین آلات مربوطه و صادر کردن کالاهای کشاورزی و دامپروری و هر اقدامی که با موضوع شرکت ارتباط داشته باشد

6. انجام فعالیت در زمینه اجرای سیستم آبیاری تحت فشار و سایر طرق آبیاری مکانیزه و علمی

بهره برداری از گاوداری شرکت با 100 راس دام در نیمه دوم سال 84 آغاز شد و ددر راستای افزایش ظرفیت دام مولددر سال 85 ظرفیت گله به نگهداری 1800 راس گاو شیری(شامل 900 راس مولد) اصلاح شد.همچنین مجوز توسعه گاوداری شیری تا سقف 3200 راس مولد صادر شد.

رقبای بورسی