کد خبر: ۱۱۰۰۳۲
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۹/۱۸

شوک سنگین یک شرکت به دو مالک بورسی با تعدیل منفی ۳ هزار و ۸۳۳ درصدی

شوک سنگین یک شرکت به دو مالک بورسی با تعدیل منفی ۳ هزار و ۸۳۳ درصدی

یک شرکت با تغییر ۱۸۰ درجه ایی و تعدیل منفی ۳ هزار و ۸۳۳ درصدی درآمد ، رکورددار منفی شد و شوک سنگینی را به دو مالک حقوقی حاضر در بورس وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیمان ایلام که یکی از شرکت های حاضر در بازار دوم معاملات بورس بشمار می رود قبل از شروع داد و ستد امروز با توقف یک روزه نماد و بازگشایی بدون محدودیت نوسان در فردا روبرو شد که ناشی از ثبت رکورد منفی جدید بود .

این رویداد ناشی از تغییر 180 درجه ایی "سیلام" 41.2 میلیارد تومانی بود که طی آن پیش بینی سود 9 ریالی هر سهم مالی منتهی به 30 دی سال جاری با تعدیل منفی 3 هزار و 833 درصدی به 336 ریال زیان تبدیل شد و در عملکرد 10 ماهه هم با تحقق زیان 307 ریالی همراه بود.

سیمان ایلام که دارای دو سهامدار عمده حاضر در بورس و شامل سیمان تهران و سرمایه گذاری امید با سهم 50 و 47 درصدی است، درباره این شوک سنگین توضیح داد: در اولین پیش بینی در آمد هر سهم ، درآمد حاصل از فروش زمین شهر ایلام 6.5 میلیارد تومان پیش بینی شده بود که موفق به فروش آن نشد.

همچنین به دلیل رکود بازار فروش سیمان داخلی و کاهش مصرف سیمان در بازارهای هدف شرکت و افزایش تعرفه گمرکی در صادرات محصولات به عراق و مشکلات متعدد بویژه حمل و نقل ، تناژ و مبلغ فروش در مقایسه با بودجه اولیه تحقق پیدا نکرده است .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ