کد خبر: ۱۱۰۰۳۷
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۹/۱۸

۶ هزار صادر کننده از عرضه ارز در نیما معاف شدند
وزیر صنعت:

۶ هزار صادر کننده از عرضه ارز در نیما معاف شدند

وزیر صنعت گفت: از مجموع ۸ هزار صادرکننده، ۶ هزار نفر که درآمدی کمتر از یک میلیون دلار داشتند، از عرضه ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما معاف شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، رضا رحمانی در جمع فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تنها 2 هزار صادرکننده که درآمد بیش از یک میلیون دلار داشتند ملزم به عرضه ارز در این سامانه شدند،گفت: بخشی از نیازهای صنعتی هم از این درآمدهای ارزی تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه دولت پس از تامین کالاهای اساسی اولویت را تامین مواد اولیه و تجهیزات خطوط تولید قرار داده،افزود: ارز حاصل از صادرات واحدهای پتروشیمی، فولاد و مس برای تداوم تولید واحدهای تولیدی تزریق می شود.هر چند بخشی از مواد اولیه واحدهای تولیدی از خارج تهیه می شود، اما در زمینه مواد اولیه شیمیایی، مس و آلومینیوم بیش از نیاز تولید می کنیم و مشکلی وجود ندارد.

رحمانی با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری تقاضا برای مواد شیمیایی 3 برابر افزایش یافت، این تقاضا را غیرواقعی اعلام کرد و گفت: بر این اساس به نظر می رسد تغییر ناگهانی برخی مقررات که تجار و فعالان اقتصادی را با مشکل مواجه می کند، گریزناپذیر است .طرح شناسایی ظرفیت های تولید ملی از سال گذشته شروع شده و اکنون با نهایی شدن آن اطلاعات کاملی از واحدهای تولیدی داریم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ