کد خبر: ۱۱۰۰۶۲
۰:۰ - ۱۳۹۷/۹/۱۹

قرارداد مهم شرکت بورسی با راه آهن و امید وزیر به کسب سود مناسب

قرارداد مهم شرکت بورسی با راه آهن و امید وزیر به کسب سود مناسب

تفاهم نامه پوشش نسل ۴ اینترنت تلفن همراه در سه خط ریلی بین شرکت بورسی و راه آهن به امضا رسید و وزیر ارتباطات به کسب سود مناسب برای همراه اول امید شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همراه اول و شرکت راه آهن جهت پوشش اینترنت نسل۴ در مسیر ریلی حرم به حرم تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در این مراسم با اشاره به اینکه پوشش مسیر ریلی یک تکلیف برای وزارت ارتباطات است، گفت: در فاز نخست از حرم تا حرم (قم تا مشهد) و از قم تا تهران، هزار کیلومتر مسیر ریلی انتخاب شده و پوشش داده می شود و در یک برنامه اجرایی که امروز تبادل می شود، در طول یک سال آینده کل این مسیر پوشش داده شده و در داخل قطار نیز خدمات وای فای ارائه می شود.

وی با بیان اینکه راه آهن در سال های اخیر در کنار ریل ها اقدام به توسعه فیبرهای نوری کرده، افزود: بر اساس ماده ۶۷ برنامه توسعه تفاهمی بین شرکت ارتباطات زیرساخت و راه آهن برای استفاده از این شبکه فیبر های نوری در مسیر ترانزیت و توسعه شبکه ملی، منعقد شده است.این اقدام درآمدهای غیر مستقیم راه آهن از بخش ارتباطات را محقق می کند و می توانیم شبکه گسترده تر و پایدارتری در کنار مسیرهای ریلی داشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در ضمن وجود ارتباطات در طول مسیرهای ریلی برای کسب و کارها و شرکت های مسافربری می تواند درآمدهای جانبی داشته باشد. به طور مثال پخش ویدئو های سرگرمی و یا برخی خدمات می تواند در این حوزه فعال شود. در پایش ها مشخص شده ۶۰ درصد خطوط ریلی تحت پوشش نسل دوم همراه و ۳۸ درصد به نسل سوم مجهز هستند که عدد قابل قبولی نبود و به همین دلیل از اپراتورها برای توسعه و تکمیل پوشش اینترنت تلفن همراه در ایستگاه ها و طول مسیر راه آهن دعوت شد.

آذری جهرمی گفت: همراه اول برای این کار پیشگام شد و در کنار مشترکین ماند. با وجود اینکه در ابتدا این سرمایه گذاری برای آنها سود دهی ندارد اما امیدواریم در آینده با افزایش مسافران در خطوط ریلی به سود آوری مناسبی برسد. این دو مجموعه (همراه اول و شرکت راه آهن) هر کدام وظیفه ای دارند که یکی توسعه خطوط ریلی و دیگری توسعه خطوط ارتباطی و مخابراتی مردم است و همه درکنار هم برای ارائه خدمت بهتر فراهم شده است.

به گفته وی ، این مسیر همکاری متوقف نمی شود و در مرحله بعدی و در یک برنامه عملیاتی مسیر جنوب نیز پوشش داده می شود و مسیر اهواز که مسیر پرترددی است، در برنامه بعدی این حوزه قرار دارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ