کد خبر: ۱۱۰۰۸۵
۱۲:۲ - ۱۳۹۷/۹/۱۹

استیضاح ترامپ روی میز دمکرات‌ها به دلیل جنجال پرداخت حق سکوت

استیضاح ترامپ روی میز دمکرات‌ها به دلیل جنجال پرداخت حق سکوت

اظهارات اخیر وکیل پیشین ترامپ درخصوص پرداخت حق‌السکوت وی به برخی زنان برای عدم افشای روابط نامشروع، بار دیگر طرح استیضاح ترامپ را به بحث نمایندگان و سیاستمداران تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ان‌بی‌سی، آدام شیف رئیس آتی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا  گفت: احتمال زیادی وجود دارد که اولین روز بعد از خروج ترامپ از کاخ سفید، وزارت دادگستری علیه وی کیفرخواست صادر کند.

وی افزود: ممکن است او نخستین رئیس جمهور در دهه های اخیر باشد که زندانی شدنش مطرح می شود.

جری ندلر رئیس آتی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در همین خصوص گفت : ترامپ در مرکز اتهامی بزرگ است و از دیدگاه او، این موضوع می‌تواند جرمی منتهی به استیضاح تلقی شود.

اشاره ندلر به اسناد منتشر شده از جانب کوهن است که نشان می‌دهد ترامپ با هماهنگی کامل موکلش، به برخی زنان حق السکوت پرداخت کرده بود تا در ایام نزدیک به انتخابات 2016، موضع ترامپ در افکار عمومی را تضعیف نکنند ، موضوعی که وی پیش از این بارها به روش های مختلف سعی در تکذیب آن داشت.

همزمان دفتر رابرت مولر بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا نیز اعلام کرد: به ارتباطاتی محرمانه میان مقام‌های روس و نزدیکان ترامپ دست یافته است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا مستقیما مسکو را مسبب فعالیت‌های تبلیغاتی علیه حزب دمکرات در جریان رقابت‌های انتخابات  سال 2016  می‌دانند که به پیروزی ترامپ منجر شد.

در انتخابات کنگره آمریکا که اخیرا برگزار شد، دمکرات ها در مجلس نمایندگان پیروز شده و کنترل این مجلس را به دست گرفتند. مجلس جدید آمریکا از چند هفته دیگر با شروع سال نوی میلادی، آغاز بکار می‌کند. انتظار می رود با قدرت گرفتن دمکرات‌ها در کنگره ، فشار نمایندگان دمکرات علیه دولت وی افزایش پیدا کند.  

انتهای پیام 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ