کد خبر: ۱۱۰۰۸۷
۱۲:۴ - ۱۳۹۷/۹/۱۹

خط قرمز و هشدار رئیس بانک مرکزی به نرخ سود بانکی بیش از 20 درصدی

خط قرمز و هشدار رئیس بانک مرکزی به نرخ سود بانکی بیش از 20 درصدی

رئیس بانک مرکزی اعلام کرد: از امروز به بعد با افتتاح حساب‌های سپرده یکساله که سود بیش از ۲۰ درصدی تعلق می‌گیرد، به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، عبدالناصر همتی در جلسه اخیر با مدیران عامل بانک‌ها تاکید کرد: از امروز به بعد با بانک‌هایی که بیشتر  از 20 درصد سود سپرده پرداخت کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

وی افزود: از نظر ما نرخ سود همانی است که شورای پول و اعتبار تصویب کرده است، یعنی 15 درصد برای سپرده‌های یک‌ساله، اما چون تعداد تخلفات از مصوبه شورا زیاد است به صورت گام به گام به سمت این مصوبه حرکت می‌کنیم. همانطور که برای کاهش نرخ ارز گام به گام حرکت کردیم برای نرخ سود بانکی هم از این روش استفاده می‌کنیم.

همتی بر التزام بانک مرکزی به نرخ سود سپرده مصوب شورای پول و اعتبار تاکید کرد و گفت: در گام اول از امروز نرخ سود بالای 20 درصد نباید داشته باشیم و اگر بانکی بالاتر از این نرخ سود سپرده تعیین کرد، به طور جدی و به سرعت با آن بانک برخورد می‌کنیم.

بنابر این گزارش، بانک‌های خصوصی به دلیل پرداخت نرخ سود بالا و سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک، طی پنج سال اخیر بیش از ۷۶ هزار میلیارد تومان برداشت اضافه از بانک مرکزی داشته‌اند که این رقم به تنهایی حدود یک سوم پایه پولی کشور را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ