کد خبر: ۱۱۰۲۴۸
۱۱:۷ - ۱۳۹۷/۹/۲۴

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی

به دنبال انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا در آستانه نشست هفته آینده فدرال رزرو و افزایش ارزش دلار ، قیمت طلا به پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، در آستانه نشست هفته آینده فدرال رزرو، قیمت طلا به پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته رسید و در مسیر ثبت بیشترین کاهش هفتگی طی بیش از یک ماه اخیر قرار گرفت.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.24 درصد کاهش به 1239 دلار و 2 سنت رسید. قیمت طلا در این هفته حدود 0.8 درصد کاهش یافت. قیمت طلای آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه 0.48 درصد افت داشت و به 1241 دلار و 40 سنت رسید.

سوکی کوپر تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در بانک استاندارد چارترد گفت: تقویت دلار بر تمام بازارها تاثیرگذار بوده است. عامل اصلی تحولات قیمتی روزهای آینده انتظارات بازارها از موضع فدرال رزرو خواهد بود.

بازارها در انتظار نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا در روزهای 18 و 19 دسامبر هستند که احتمالا طی آن نرخ بهره افزایش خواهد یافت. اما تمرکز اصلی روی چشم انداز افزایش نرخ بهره در سال 2019 خواهد بود.

رونان مانلی تحلیلگر فلزات گرانبها گفت: با توجه به در پیش بودن نشست فدرال رزرو در هفته آینده، هرگونه افزایش قیمت طلا در نتیجه تقویت ارزش دلار خنثی خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ