کد خبر: ۱۱۲۴۲۷
۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۹/۲۸

قیمت فولاد در عرض سه هفته ۳۰ درصد کم شد + علت
نایب رییس انجمن:

قیمت فولاد در عرض سه هفته ۳۰ درصد کم شد + علت

نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد در عرض سه هفته خبر داد و علت آن‌را افزایش عرضه فولاد و محصولات در اثر کاهش صادرات عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهادر احرامیان از ریزش قیمت فولاد در سه هفته گذشته خبر داد و به ایسنا گفت : روند کاهش قیمت فولاد در دو ماه گذشته ثابت شده بود اما در سه هفته گذشته این روند تسریع شد و در حال حاضر قیمت فولاد نسبت به ماه گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است. 

وی افزود : مقایسه سالیانه قیمت‌های فولاد درست نیست، چرا که باید نسبت به قیمت‌های جهانی سنجیده شوند که دائم در حال تغییر هستند. 

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر قیمت محصولات فولادی ایران، همچون میلگرد از قیمت جهانی قراضه پایین‌تر است ، این موضوع نشان دهنده افت سقف قیمت‌ها و قرار گرفتن بازار فولاد ایران در فاز عقبگرد است. 

احرامیان علت این کاهش را مشکلات صادراتی و در نتیجه وجود مازاد مصرف در بازار عنوان کرد و گفت: میزان تولید فولاد حدود ۲۵ میلیون تن و مصرف داخل حدود ۱۲ میلیون تن است که در صورت کاهش یا توقف صادرات، وجود مازاد مصرف در بازار منجر به کاهش قیمت‌ها می‌شود. در حال حاضر مشکلات و ابهاماتی بر سر راه صادرات وجود دارد که منجر به کاهش صادرات شده است.  

وی با بیان اینکه وجود مازاد تولید در بازار و عدم تناسب عرضه و تقاضا مانع رشد قیمت فولاد شده اعلام کرد: در اوج التهابات بازار ارز، فولاد در مقایسه با بازار جهانی با دلار ۸۰۰۰ تومان عرضه شد و در حال حاضر این محصولات با دلار ۵۰۰۰ تومان به فروش می‌رسند و این در حالی است که هزینه تولید محصولات فولادی در بهترین حالت با دلار ۹۰۰۰ تومان تامین می‌شود.  

احرامیان افزود : ممکن است کاهش قیمت فولاد در کوتاه‌مدت برای سیاست‌گذاران مطلوب باشد، اما ضربه‌های جبران‌ناپذیری به این صنعت وارد می کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ