کد خبر: ۱۱۲۵۰۳
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱

ادعای نماینده مجلس به نقش دولت در عدم کاهش قیمت ارز

ادعای نماینده مجلس به نقش دولت در عدم کاهش قیمت ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پایین نیامدن قیمت ارز به خواست دولت است،راهکارهای از بین بردن حباب بازار ارز و کاهش نرخ دلار را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ناصر موسوی لارگانی با اشاره به راهکارهای موجود برای شکستن حباب ارز و ایجاد ثبات در این زمینه با هدف کاهش قیمت دیگر کالاها به خانه ملت گفت: پایین نیامدن قیمت ارز به خواست دولت است چراکه دلیل قانع‌کننده‌ای برای بالا رفتن و پایین آمدن قیمت دلار وجود نداشت و حتی نمی‌توان آن را به خروج آمریکا از برجام مرتبط کرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه قیمت بسیاری از کالای داخلی بی‌ارتباط با ارز با افزایش دلار سیر سعودی گرفتند،افزود: اراده مسئولان راه‌حل اصلی از بین بردن حباب بازار ارز و کاهش قیمت دلار است.ورود ارز ناشی از فروش کالاهای صادراتی به همسایگان ازجمله عراق و افغانستان، افزایش ذخایر ارزی، کاهش تقاضای ارز مسافرتی و کالاهای خارجی به دلیل گرانی ارز و... ازجمله این راهکارهای دیگر شکستن حباب ارز به شمار می‌آیند.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه از دولت انتظار می‌رود سیاست‌های ارزی را اصلاح کند تا حباب ارزی کاهش پیدا کند،گفت: باید پذیرفت بخش قابل توجهی از افزایش قیمت دلار به دلیل فضاسازی سوداگران بوده چراکه ایران همواره ازسوی آمریکا تحریم بوده و راهکارهای مقابله با تحریم را می‌داند و همانطور که پیش‌بینی می‌شد پس از گذشت 13 آبان، بازار ارز با افزایش قیمت جدیدی روبرو نشد.در صورت مدیریت صحیح اقتصادی و اتکا به ظرفیت‌های داخلی و جلوگیری از رانت ارزی، بازار ارز با کاهش قیمت روبرو شده و ثبات به بازار باز خواهد گشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ