کد خبر: ۱۱۲۹۴۰
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰

تفاهنامه تامین سرمایه تمدن و انجمن مهندسی مالی امضاء شد/ اهداف

تفاهنامه تامین سرمایه تمدن و انجمن مهندسی مالی امضاء شد/ اهداف

تفاهم نامه همکاری میان شرکت تامین سرمایه تمدن و انجمن مهندسی مالی ایران به منظور توسعه صنعت مالی،افزایش ظرفیت های بازار سرمایه و پیوند بدنه علمی و مالی به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،تفاهم نامه همکاری میان شرکت تامین سرمایه تمدن و انجمن مهندسی مالی ایران به منظور توسعه صنعت مالی،افزایش ظرفیت های بازار سرمایه و پیوند بدنه علمی و مالی به امضا رسید.

محمودرضا خواجه نصیری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه همیشه فاصله ای میان صنعت مالی و بخش علمی مالی وجود داشته، گفت: امروزه در دنیا صنایع با علم روز دنیا پیش رفته و ارتباط قوی میان بدنه علمی و بازارهای مالی وجود دارد، اگر به دنبال رسیدن به اهداف جدید در بازار سرمایه هستیم  باید از ظرفیت های علمی موجود بهره ببریم.

وی با بیان اینکه امروزه بازار سرمایه در حوزه نهادسازی و ایجاد نهادها رشد کرده،ادامه داد: اما در ایران  تنوعی در ابزارها و استفاده از ابزارهای استاندارد دنیا وجود ندارد و راه حل ها برای مشتریان بازار سرمایه متنوع نیست.نقش آفرینی بازار سرمایه در حوزه تامین مالی بالا بوده و استانداردهای قابل توجهی در دنیا وجود دارد که با آن ها فاصله داریم،سهم بازار سرمایه از بازار مالی دنیا نسبت به ایران ببشتر است که باید با ایجاد ابزارهای مالی به این ظرفیت دست پیدا کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: موضوع مهندسی مالی و ایجاد ابزارهای مهندسی و طراحی آن مهم ترین راه حل و دستاورد رسیدن به این اهداف است.باید اتکای بازار سرمایه به دانش و شرکت های دانش بنیان را افزایش دهیم، شرکت تامین سرمایه تمدن همیشه در حوزه ابزارسازی و توسعه ابزارها پیشرو بوده است.

خواجه نصیری به استراتژی ایجاد ابزارهای جدید همچون سبد سهام در شرکت تامین سرمایه تمدن اشاره کرد و گفت: برای اینکه قدم های متعددی برداریم نیاز به کمک و همراهی بخش های دانش بنیان داریم.به منظور آموزش و فرهنگ سازی، در قدم اول تفاهم نامه همکاری بسته شده و برنامه داریم به یک حلقه نظام یافته میان صنعت مالی و بخش دانشگاهی برسیم چراکه کارایی این دو در کنار هم افزایش می یابد.

وی به نبود انجمن های مردم نهاد در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: می توان از ظرفیت های انجمن مهندسی مالی برای این منظور  بهره برد.

فریدون رهنمای دبیر کل انجمن مهندسی مالی ایران نیز با اشاره به ظرفیت های شرکت تامین سرمایه تمدن گفت: امیدواریم ظرفیت های علم به کمک این شرکت برای رسیدن به اهداف مدنظر در بازار سرمایه بیاید.در همایش سالانه انجمن که اسفندماه با حضور اساتید برجسته دنیا برگزار می شود انتخاب تامین سرمایه تمدن به عنوان نهاد مالی برتر به تایید نهایی رسیده است.دلایل این انتخاب تاثیرگذاری در بازار سرمایه، ایجاد ظرفیت برای بازار سرمایه ، توسعه ابزارها و کارکردهای علم محور شرکت تامین سرمایه تمدن است.

وی ادامه داد: دغدغه تامین سرمایه تمدن اتصال بدنه علمی و مالی به یکدیگر است و ظرفیت های بسیاری را برای بازار سرمایه و دانش اموختگان این رشته و افزایش سواد مالی عموم مردم فراهم می کند.

بنابراین گزارش،پیرو امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و توسعه ای و نشست های تخصصی میان شرکت تامین سرمایه تمدن و انجمن مهندسی مالی ایران،این دو نهاد آمادگی را برای برگزاری دوره های تخصصی، دسترسی دانش آموختگان و دانشجویان مالی به مفاهیم بازار سرمایه، ارتقای سطح فرهنگ عمومی و ... اعلام کردند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ