کد خبر: ۱۱۳۰۰۹
۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

واردات ۴۷ قلم کالا آزاد شد/ حق ورودی ۵ تا ۵۵ درصد + فهرست

واردات ۴۷ قلم کالا آزاد شد/ حق ورودی ۵ تا ۵۵ درصد + فهرست

گمرک از رفع ممنوعیت ثبت‌سفارش و واردات ۴۷ ردیف تعرفه با حق ورودی ۵ تا ۵۵ درصد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،گمرک از رفع ممنوعیت ثبت‌سفارش و واردات ۴۷ ردیف تعرفه خبر داد که شامل ۱۵ ردیف تعرفه مربوط به اداره‌کل خودرو و نیرو‌ محرکه، ۱۳ ردیف تعرفه مربوط به اداره کل امور معادن و صنایع معدنی، ۱۲ ردیف تعرفه مربوط به اداره کل برق و الکترونیک، ۴ ردیف تعرفه مربوط به اداره کل نساجی و پوشاک، ۲ ردیف تعرفه مربوط به اداره کل فلزات و لوازم خانگی و یک ردیف تعرفه مربوط به وزارت کشاورزی است.

حقوق ورودی کالاهایی که مشمول رفع ممنوعیت شده‌اند نیز از ۵ تا ۵۵ درصد است. ۱۶ ردیف تعرفه با حقوق ورودی ۵ درصد می‌توانند ثبت‌سفارش شوند که برخی از آنها شامل سنگ مس، کنسانتره مس، کنسانتره سرب سولفیدی، سنگ قلع و کنسانتره آن، کنسانتره کروم، انباره‌های برقی، باتری‌ها و قوه‌ها هستند. 

همچنین ۴ ردیف تعرفه نیز با حقوق گمرکی ۱۵ درصد اجازه ثبت‌سفارش را دریافت کرده‌اند که شاسی موتور برای اتوبوس‌ها، زمان‌سنج عملیات زنگ‌دار و شاسی موتور برای مینی‌بوس‌ها از جمله این کالاها است.

 یازده ردیف تعرفه نیز با حقوق گمرکی ۲۰ درصد می‌توانند ثبت‌سفارش شوند. پوشاک، متفرعات پوشاک، پای‌پوش و پوشش سر، کشنده‌های جاده‌ای برای نیمه‌تریلرها و شاسی موتوردار برای کامیون و کامیونت از جمله کالاهایی است که براساس این فهرست می‌توانند با حقوق ورودی ۲۰ درصد وارد شوند.

حقوق گمرکی برای سه ردیف تعرفه‌ای هم ۲۶ درصد است. علاوه بر این، ۳ ردیف تعرفه‌ای موجود در فهرست منتشر شده دارای حقوق ورودی ۳۲ درصد هستند که دستگاه تهویه مطبوع جدا از هم، چرم دوباره ساخته شده براساس چرم یا الیاف چرم، به شکل صفحه، ورق یا نوار حتی به‌صورت رول و شاسی موتوردار برای سواری و وانت را شامل می‌شود. 

حقوق ورودی ۴۰ درصد نیز برای ۳ ردیف تعرفه‌ای تعیین شده که شیر خشک صنعتی یکی از آنها است. حقوق ورودی ۵۵ درصدی نیز برای ۷ کالا در نظر گرفته شده که پوست‌های نرم بدلی و اشیای ساخته شده از آنها، بادزن‌های رومیزی، زمینی، دیواری، سقفی، هواکش‌های پشت بام یا پنجره، توام شده با موتور برقی به قدرت حداکثر ۱۲۵ وات، فلورسنت روشنایی خطی دو کلاهک، ساعت ثبت‌کننده زمان؛ ساعت ضبط‌کننده زمان و کنتور گاز از جمله آنها است.

البته ۱۰ ردیف تعرفه موجود با عنوان سایر، ثبت و تنها به اداره کل مرتبط با آنها اشاره شده است.در مقابل برخی دیگر از ردیف‌های تعرفه‌ای، عناوینی به‌عنوان نوع کالا ثبت شده که چندان مفهوم نیست وجود دارد به‌عنوان مثال کار نشده یا ناهمواری گرفته شده با حقوق ورودی ۵ درصد مربوط به اداره کل امور معادن و صنایع معدنی اجازه ثبت‌سفارش دریافت کرده است. دارای بیش از ۵۵ درصد ولی مساوی یا کمتر از ۹۰ درصد وزنی سیلیسیوم با حقوق ورودی ۲۰ درصد و مربوط به اداره کل معادن و صنایع معدنی نیز اجازه ثبت‌سفارش دارد. تنها با موتور پیستونی درون سوز تراکمی-احتراقی با حقوق ورودی ۲۶ درصد مربوط به اداره کل خودرو و نیرومحرکه نیز به همین ترتیب می‌تواند ثبت‌سفارش شود.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ