کد خبر: ۱۱۴۳۰۱
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

واکنش به تحدید ترامپ برای ایجاد دیوار بین آمریکا و مکزیک

واکنش به تحدید ترامپ برای ایجاد دیوار بین آمریکا و مکزیک

سناتور دمکرات در سنای آمریکا در واکنش به سخنان ترامپ مبنی بر کنترل ورود مهاجران مکزیکی گفت: آقای رئیس جمهور نیازی به ایجاد بحران مصنوعی نداریم. با بحران های واقعی روبه رو هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تارنمای واشنگتن اگزمینر،برنی ساندرز گفت: اجازه دهید به بازی تعطیلی دولت خاتمه بدهیم و با انجام کارهای واقعی به رفاه و بهبودی زندگی مردم آمریکا کمک کنیم. 

دونالد ترامپ درباره اختلاف کنگره و کاخ سفید بر سر بودجه 5.7 میلیارد دلاری با مردم سخن و دمکرات ها را به بی توجهی به مسائل امنیتی متهم کردو گفت: راه حل این است که آنها این بودجه را برای دفاع از مرزها تصویب و دولت را بازگشایی کنند.

وی افزود: برای کنترل ورود مهاجران مکزیکی به آمریکا باید دیواری میان دو کشور احداث شود.  جمهوری خواهان برای تأمین بودجه مورد نیاز ساخت این دیوار علاوه بر رأی 51 عضو جمهوری خواه مجلس سنا به آرای دست کم 9 سناتور دموکرات نیاز دارند. 

ترامپ اعلام کرد: اگر مذاکرات با کنگره به نتیجه نرسد ممکن است با اعلام وضع فوق‌العاده امنیتی در مرزهای جنوب این کشور حتی بدون نیاز به مصوبه کنگره و با استفاده از اختیارت خود در بهره گیری از دیگر ردیف‌های بودجه برای احداث دیوار اقدام کند. 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ