کد خبر: ۱۱۴۳۳۵
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران ، سوریه و روسیه فعلا

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران ، سوریه و روسیه فعلا" منتفی شد

تصویب پیش‌نویس قانون پیشنهادی و مربوط به اعمال تحریم‌های جدید علیه سوریه، روسیه و ایران به دلیل ادامه تعطیلی دولت آمریکا، فعلا" منتفی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبرگزاری نووستی، مجلس سنای کنگره آمریکا شب گذشته برای تصویب پیش‌نویس قانون اعمال تحریم‌ه اعلیه کشورهایی که به دولت سوریه کمک می‌کنند، نتوانست رأی لازم را به‌دست آورد.

این سند تحت عنوان "تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه" تنها از سوی کمتر از دوسوم تعداد کلی صد سناتور حاضر در نشست روز سه‌شنبه مورد حمایت قرار گرفت.

نمایندگان دموکرات اعلام کرده بودند از هر پیش‌نویس قانونی که در جهت توقف تعطیلی دولت آمریکا نباشد، حمایت نخواهند کرد. در نهایت تنها 56 سناتور از ادامه بررسی این پیش‌نویس حمایت کردند. درحالی که برای تصویب آن نیاز به حداقل 60 رأی مثبت بود.

در پایان میچ مک‌کانل رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنا این سند را برای بررسی مجدد به مجلس سنا ارائه داد.

بسیاری از سازمان‌های فدرال در ایالات متحده از 22 دسامبر2018 به این‌طرف به‌دلیل فقدان بودجه، کار نکرده یا تنها با محدودیت‌های زیادی فعال هستند.

پیش‌نویس قانونی که تصویب آن به‌دلیل مخالفت سناتورهای دموکرات، با مانع روبه‌رو شد در نظر دارد تا شکل قانون مربوط به تحریم‌های مختلف علیه دولت سوریه را تقویت کرده و بر اساس آن رئیس جمهوری آمریکا نمی‌تواند بدون جلب موافقت کنگره، این اقدامات محدودکننده را لغو کند.

این سند محدودیت‌هایی را علیه متحدین نزدیک سوریه، یعنی روسیه و ایران، به‌ علت کمک‌های نظامی و سایر کمک‌ها به دمشق در نظر گرفته که شامل بلوکه شدن حساب‌های مالی افراد حقیقی و حقوقی و خودداری از اعطای روادید ورود به خاک آمریکا برای این افراد است.

بر اساس این قانون، افراد خارجی که به‌نوعی به‌عنوان پیمانکار نظامی، نیروی مزدور یا شبه‌نظامی و به‌طور آگاهانه در خاک سوریه و در حمایت از دولت سوریه، روسیه یا ایران فعالیت داشته باشند، هم شامل این تحریم‌ها خواهند شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ