کد خبر: ۱۱۴۳۵۴
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

ادعای رژیم صهیونیستی درباره دخالت روس ها در انتخابات

ادعای رژیم صهیونیستی درباره دخالت روس ها در انتخابات

مقامات اسرائیل قوای خارجی را متهم به برنامه ریزی برای دخالت در انتخابات آینده این رژیم کردند که اشاره مستقیمی به روسیه داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رای الیوم، در مورد وجود بحران در روابط روسیه و اسرائیل در زمان حاضر، هیچ شکی نیست بحرانی که علت آن، کشته شدن 11 تن از نیروهای روسی در جریان حمله حکومت لیکود به اهداف سوریه ای نزدیک به پایگاه هوایی حمیمیم است اما گمان نمی کردیم اختلافات بین روسیه و اسرائیل به حدی برسد که مسئولان اسرائیلی روسیه را متهم به دخالت در انتخابات آینده کنند.

با این حال، اگر بحث نیت های واقعی روسیه برای براندازی نتانیاهو و دولت وی به عنوان واکنشی انتقامی از سوی روسیه، مطرح باشد، باید گفت روس ها دلایل و انگیزه های مشروعی در این رابطه دارند.

داستان از زمانی شروع شد که ناداف ارجامان رئیس سازمان امنیت ملی اسرائیل، قوای خارجی را متهم به برنامه ریزی برای دخالت در انتخابات آینده این رژیم کرده و اشاره مستقیمی به روسیه داشت.آنچه این اتهام در مورد روسیه را قویتر می کند، صحبت های وزیر اطلاعات اسرائیل در این باره است که روسیه تلاش می کند در اسرائیل نیز برنامه ای مشابه آنچه در انتخابات آمریکا داشت را اجرایی کند.

این در حالی است که دیمتری بیسکوف سخنگوی کرملین به سرعت در پاسخ به این اتهامات گفت: روسیه هرگز در انتخابات هیچ دولتی در جهان دخالت نداشته و نخواهد داشت. این نفی سریع می تواند نشان دهنده جدیت روسیه در برخورد با اینگونه اتهامات باشد، اما همزمان نمی توان از این مساله غافل شد که بعید نیست روسیه به عنوان یک دولت بزرگ تلاش کند از طریق این دخالت به منافع خود خدمت کند.

کسانی که پوتین را از نزدیک می شناسند، می گویند این مرد توان بالایی برای فرو خوردن خشم دارد اما اهانت ها را فراموش نکرده و به شیوه خود برای انتقام در زمان مناسب تلاش می کند.

نتانیاهو با اعزام جنگنده ها برای بمباران پایگاه های نزدیک به حمیمیم به پوتین اهانت کرد و با وجود خشمگینی رهبری روسیه در جریان تهدید منافع و از دست رفتن نیروها در سوریه، نخست وزیر اسرائیل بارها تهدید به ادامه اینگونه حملات کرد.درست است که واکنش روسیه به این اهانت به سرعت با واگذاری اس 300 به ارتش سوریه عملی شد اما احتمال تلاش روسیه برای براندازی نتانیاهو و دولت از طریق دخالت در انتخابات نیز می تواند درست باشد.

روسیه از سلاح های متعددی در اسرائیل برخوردار است که تنها منحصر به دخالت الکترونیکی در نتایج انتخابات آینده آن نیست،در مورد یک میلیون مهاجر روسی صحبت می کنیم که تابعیت اسرائیلی دارند و بیش از نیمی از آنها غیر یهودند یا خاخام های اسرائیلی در صحت نسبت آنها به یهودیت تردید دارند. تاثیر روسیه بر این افراد و آراء آنها امری کاملا قطعی است و چه بسا همین مساله بتواند اظهارات مسئولان دستگاه امنیت داخلی اسرائیل را توجیه کند.

حال سوال آن است که آیا پوتین همانطور که موجب شکست هیلاری کلینتون شد، به دنبال کنار رفتن نتانیاهو در انتخابات رژیم صهیونیستی است؟روزها و ماه های آینده می تواند پاسخ مناسبی برای این سوال ارائه هد، بویژه زمانی که نتایج انتخابات مشخص می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ