کد خبر: ۱۱۴۳۸۰
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

فروش قدرالسهم بزرگترین بانک در ١٢ شرکت بورسی و فرابورسی

فروش قدرالسهم بزرگترین بانک در ١٢ شرکت بورسی و فرابورسی

رئیس اداره‌ کل سرمایه‌گذاری بانک صادرات از فروش ١٢ شرکت غیر ابزاری این بانک خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای فروش قدرالسهم بانک در ٧ شرکت دیگر این بانک نیز تا پایان سال انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهروز اعتمادی با تاکید بر اینکه بانک صادرات مانند سال‌های گذشته و در راستای اجرای برنامه‌های کلان برای اصلاح ساختار مالی بانک، برنامه خروج از بنگاهداری را با جدیت در دستور کار دارد، گفت: "وبصادر" برای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، ارتقای نظام مالی و خروج از بنگاهداری، فروش سهام در شرکت‌های با موضوع فعالیت غیربانکی را در اولویت برنامه‌ها قرار داده است.

وی افزود: از جمله اقدامات می‌توان به فروش تمامی قدرالسهم بانک در شرکت‌های فولاد مبارکه، کود شیمیایی اوره لردگان، پتروشیمی جهرم، پتروشیمی فسا، پالایشگاه اصفهان، بیمه سرمد، کارت اعتباری ایران کیش و فروش ٥١ درصد از سهام شرکت انرژی سپهر و بخش قابل توجهی از سهام شرکت‌های پتروشیمی گلستان، سیمان سپاهان، پتروشیمی داراب و سرمایه‌گذاری غدیر اشاره کرد.‌

این مقام مسئول ادامه داد: بانک صادرات آمادگی کامل دارد نسبت به فروش تمامی قدرالسهم در سایر شرکت‌های با موضوع فعالیت غیربانکی از قبیل انرژی سپهر، توسعه نیشکر و صنایع جانبی، سرمایه‌گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران، سرمایه‌گذاری عمران و توسعه اوج سپهر اصفهان، سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس، خدمات نوین گردشگری سپهر جم و توسعه سپهر ماندگار خراسان در سال‌جاری اقدام کند.

اعتمادی گفت: هرچند برای فروش این دسته از شرکت‌ها پیشرفت‌های خوبی حاصل شده اما در صورت عدم‌فروش مستقیم شرکت‌های مذکور، برنامه برای انتقال آنها به گروه مالی سپهر صادرات در قالب یک هلدینگ تخصصی مالی به‌منظور عرضه در فرابورس تا پایان سال به‌ صورت همزمان دنبال می‌شود.

بنابراین گزارش، بانک صادرات در عمل به این قانون از آغاز اجرایی شدن در سال ٩٤ تاکنون نزدیک به هزار رقبه از املاک مازاد را فروخته که گام مهمی در خروج از بنگاهداری برداشته است. در این راستا، طی سال ٩٤ در حدود ١٠٣ رقبه، سال ٩٥ نزدیک به ١٤٧ رقبه، سال ٩٦ حدود ٤١١ رقبه ملک مازاد و در ٩ ماه اول سال‌جاری، ٣٢٨ رقبه ملک مازاد واگذار کرده که به این ترتیب به بخش عمده‌ای از تکالیف در این قانون عمل کرده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ