کد خبر: ۱۱۴۳۸۹
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

استاندار تهران‌ منشا بوی نامطبوع تهران را معرفی کرد؛ صنایع لبنی و کشتارگاه‌ها

استاندار تهران‌ منشا بوی نامطبوع تهران را معرفی کرد؛ صنایع لبنی و کشتارگاه‌ها

استاندار تهران‌ منشا بوی نامطبوع تهران را اعلام کرد و گفت: متأسفانه در جنوب و غرب استان تهران صنایعی مستقر هستند مانند صنایع لبنی و کشتارگاه‌های مرغ که حداقل استانداردها را رعایت نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، انوشیروان محسنی بند‌پی در رابطه با علت انتشار بوی نامطبوع در تهران به خانه ملت گفت: متأسفانه در جنوب و غرب استان تهران صنایعی مستقر هستند مانند صنایع لبنی و کشتارگاه‌های مرغ که حداقل استانداردهای محیط زیستی را رعایت نمی‌کنند. 

وی با اشاره به دفع پسماندهای خانگی در آرادکوه افزود: فاضلاب ناشی از شیرابه‌ پسماند‌های آرادکوه و تخمیر و تجزیه مواد غذایی فسادپذیر صنایع لبنی و کشتارگاه‌ها آلودگی بسیار بالایی ایجاد می‌کند. بوی ناشی از این آلودگی به هوا متصاعد و در اثر وزش باد پراکنده می‌شود. 

این مقام مسئول ادامه داد: این صنایع در قسمت بالادست و تقریبا در محدوده غربی جاده‌ مرقد امام تا فرودگاه بین المللی امام واقع شده است و باد غالب نیز معمولا غرب به شرق است به خصوص در فصل تابستان بوی ناشی از فاضلاب برخی از صنایع و شیرابه‌های پسماند‌ها به سمت پایین دست که شرق است متصاعد شده و بوی نامطبوع آن از اتوبان فرودگاه نیز به مشام می‌رسد.

محسنی‌ بندپی اعلام کرد: برای تمامی فاضلاب‌های صنعتی استاندارد‌هایی با شاخصه تصفیه‌پذیری به حد ورود به آب پذیرنده و خاک باید رعایت شود. در این مساله به صورت جدی ورود پیدا می‌کنیم و از تمامی صاحبان صنایع دعوت می‌کنیم تا خود را نسبت به رعایت استاندارد‌های محیط زیستی مکلف و موظف بدانند آب و خاک و هوا را دچار آلودگی نکنند که واقعا دیگر جای زیست و تنفس و زندگی برای آحاد جامعه نباشد. 

وی با اشاره به شایعه ارتباط بوی بد تهران با فعال شدن گسل‌های زلزله گفت: این موضوع کاملا منتفی است چرا که هیچ تغییری در آبهای زیرزمینی مشاهده نشده از طرفی زلزله‌های هفته اخیر مورد بررسی قرار گرفته و خوشبختانه حتی تکان‌های کوچک هم شاهد نبودیم. همچنین در هیچ کجای دنیا قبل از وقوع زلزله بویی به مشام نرسیده است. 

محسنی بند پی توضیح داد : ارتباط بوی بد تهران با فعال شدن آتشفشان دماوند نیز کاملا رد شده چرا که جهت غالب وزش باد از غرب به شرق بوده و دماوند در شرق تهران است. 

انتهای‌پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ