کد خبر: ۱۱۴۳۹۱
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

آمار تولید و صادرات ۹ ماهه شرکت های پتروشیمی اعلام شد/ معرفی برترین ها
از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

آمار تولید و صادرات ۹ ماهه شرکت های پتروشیمی اعلام شد/ معرفی برترین ها

شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام آمار تولید و صادرات ۹ ماهه ، برترین شرکت های پتروشیمی را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره آمار تولید و صادرات 9 ماهه شرکت های پتروشیمی اعلام کرد در برابر تولید14.3 میلیون تن محصول در 20 شرکت مستقر در منطقه ماهشهر ، 16 شرکت فعال در عسلویه اقدام به تولید بیش از 17.9 میلیون تن و 20 شرکت حاضر در در مناطق داخلی هم بالغ بر 8.2 میلیون تن محصول تولید کرده اند.

در  این میا، بالاترین آمار تولید مربوط به شرکت های اهتمام جم، پردیس ، خراسان، لاله، فناوران، ارومیه و زاگرس بود.

صادارت 9 ماهه محصولات پتروشیمی نیز شامل 15.7 میلیون تن به ارزش 8 میلیارد و 946 میلیون دلار بود .

در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیش از 8.4 میلیون تن محصول به ارزش 4 میلیارد و 577 میلیون دلار و در ماهشهر بیش از 3.9 میلیون تن به ارزش بیش از 2 میلیارد و 396 میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد. ​در سایر مناطق هم بیش از 3.2 میلیون تن محصول به ارزش یک میلیارد و 972 میلیون دلار صادر شد.

بالاترین میزان صادرات 9 ماهه را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از 2 میلیون تن و از نظر ارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و 117 میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خود اختصاص دادند. درم نطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، پتروشیمی بندرامام با بیش از یک میلیون و 150 هزار تن صادرات توانست بیش از 689 میلیون و 339 هزار دلار صادرات را رقم بزند.

در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از 805 هزار تن محصول را به ارزش بیش از 316 میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ