کد خبر: ۱۱۴۳۹۲
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

ورود مهره ضد ایرانی جدید به زنجیره‌ی ایران هراسانه ترامپ

ورود مهره ضد ایرانی جدید به زنجیره‌ی ایران هراسانه ترامپ

دونالد ترامپ، ریچارد گلدبرگ را به سمت سرپرست مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی ایران در شورای امنیت ملی آمریکا منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از المانیتور، دونالد ترامپ ریچارد گلدبرگ که یکی از افراطیون آمریکایی در زمینه مسائل ایران است را در شورای امنیت ملی آمریکا به عنوان سرپرست مقابله با آن‌چه سلاح‌های کشتار جمعی ایران خوانده شده منصوب کرده است. 

گلدبرگ در نوشتن لایحه‌ای که به دولت اوباما کمک کرد تا تحریم‌های پیش از توافق هسته‌ای را بر ایران اعمال کند مشارکت داشت. همچنین با بنیاد دفاع از دموکراسی که حامی اعمال فشار حداکثری بر ایران است همکاری کرد و دولت ترامپ را برای خروج از توافق هسته‌ای ترغیب کرد. در حالی که مقامات پیشین از جمله رکس تیلرسون وزیر امور خارجه و اچ‌آرمک‌مستر مشاور امنیت ملی ازترامپ درخواست کردند تا در این توافق بماند.

ترامپ این افراد را با افراطیون ضد ایرانی یعنی مایک پمپئو و جان بولتون جایگزین کرد و به کارگماردن گلدبرگ نشان می‌دهد ترامپ علیرغم تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه و اعلام اینکه ایران در سوریه هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد هنوز هم خواهان مواضع افراطی علیه ایران است. 

گلدبرگ از زمان اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران ترامپ را تشویق کرده تا ارتباط تهران را با سیستم پیام‌ رسان مالی سوییفت قطع کرده و معافیت‌های نفتی داده شده به کشور ها را نادیده بگیرد. 

بنا به این گزارش، آمریکا در ادامه سیاست‌های جنگ‌طلبانه و ایران‌هراسانه خود یکی دیگر از مهره‌های افراطی ضد ایرانی را وارد میدان مداخله جویی این کشور علیه سایر کشورها کرده است. 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ