کد خبر: ۱۱۴۴۰۹
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

تغییرات نوبت سوم عرضه نفت در بورس
مدیرعامل بورس انرژی اعلام کرد:

تغییرات نوبت سوم عرضه نفت در بورس

مدیرعامل بورس انرژی با اشاره به اینکه زمان عرضه‌های بعدی منوط به تصمیم شرکت نفت است، گفت: امکان تسویه کامل براساس ریال و افزایش مدت تسویه از ۶۰ به ۹۰ روز، اصلی‌ترین تغییرات اطلاعیه نوبت سوم عرضه نفت است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی حسینی پیرامون آخرین اقدام‌ها برای نوبت سوم عرضه نفت در بورس انرژی به فارس گفت: در اطلاعیه عرضه جدید، پیشنهادهای ارائه شده به وزارت‌خانه و شرکت نفت بررسی شده و براساس آن مدت دوره تسویه معاملات نفت خام از 60 به 90 روز افزایش یافته است. در عین حال این امکان برای خریداران فراهم شده که معاملات به طور کامل براساس ریال تسویه شود.

وی زمان عرضه‌های بعدی را منوط به تصمیم‌گیری شرکت نفت دانست و افزود: حجم عرضه نفت در این مرحله معادل 3 میلیون بشکه خواهد بود که به صورت محموله‌های یک میلیون بشکه‌ای روانه میز فروش خواهند شد. البته محموله‌ها همچنان ۳۵ هزار بشکه‌ای هستند.

حسینی از رشد قابل تامل کدهای معاملاتی داخلی و خارجی پس از عرضه موفق نفت در نوبت اول و دوم خبر داد و گفت: در بازار سایر فراورده‌های نفتی نیز روزانه نزدیک به 20 عرضه فرآورده هیدروکربوری انجام می‌شود. ضمناً با توجه به افزایشی شدن روند قیمت جهانی نفت به نظر می‌رسد دوباره رونق به این بازار بازگشته است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ