کد خبر: ۱۱۴۴۱۰
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

پیش بینی حضور چین و هند در رتبه اول و دوم اقتصاد بزرگ جهان

پیش بینی حضور چین و هند در رتبه اول و دوم اقتصاد بزرگ جهان

بانک استاندارد چارترد انگلیس پیش بینی کرد: تا سال ۲۰۳۰ از ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان ۷ اقتصاد از بازارهای نوظهور خواهند بود و چین و هند در رتبه اول و دوم اقتصاد بزرگ جهان خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، بانک استاندارد چارترد انگلیس پیش بینی کرد تا سال 2020 چین و هند با پشت سر گذاشتن آمریکا به بزرگترین اقتصاد جهان بدل خواهند شد. 

بنا به این گزارش، تا سال 2030 از 10 اقتصاد برتر جهان 7 اقتصاد از کشورهایی هستند که جزو بازارهای نوظهور محسوب می‌شوند. این احتمال وجود دارد که اندونزی نیز احتمالا به جمع 5 کشور با بزرگترین اقتصاد بپیوندد. 

هند به احتمال زیاد اصلی‌ترین نقش‌آفرین رشد اقتصاد جهانی خواهد بود و باتوجه به اصلاحاتی که در جریان است، رشد اقتصادی این کشور در دهه 2020 به 7.8 درصد خواهد رسید. 

اصلی‌ترین اصلاحاتی که در هند در جریان است اعمال مالیات‌های جدید بر کالاهای تولید داخل و خدمات در کنار طرح کد ورشکستگی در هند با نام اختصاری IBC است. 

افزایش متوسط سن جمعیت در جهان تاثیر بسزایی بر کاهش رشد اقتصاد جهانی طی سال‌های آینده خواهد داشت اما این مسئله بر هند تاثیر زیادی نخواهد گذاشت. چرا که این کشور از بالاترین نرخ جوانان در جمعیت خود برخوردار است و حدود نیمی از جمعیت آن جوانان زیر 25 سال هستند.

هند تا سال 2030 به صد میلیون شغل در حوزه تولید و خدمات نیاز دارد تا بتواند به تقاضای اشتغال پاسخ دهد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ