کد خبر: ۱۱۴۴۱۲
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

قیمت تلفن‌های همراه تا ۲۰ درصد ارزان شد
نماینده وزیر صنعت در اتاق اصناف:

قیمت تلفن‌های همراه تا ۲۰ درصد ارزان شد

نماینده وزیر صنعت در اتاق اصناف با اعلام توزیع تلفن‌های همراه توقیف شده در گمرک، گفت: تثبیت نسبی قیمت دلار، نرخ این محصول را در برخی از برندها ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم درستی درباره دلایل کمبود تلفن همراه در بازار داخلی به تسنیم گفت: ارزی که از ابتدای سال برای واردات تلفن همراه اختصاص داده شده در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است. درحالی که به طور ماهانه نیازمند 800 هزار گوشی تلفن همراه هستیم.

وی افزود: در برابر ثبت سفارش واردات 300 میلیون یورو تلفن همراه ، در عمل تنها 123 میلیون یورو واردات از ابتدای سال انجام شد. یعنی به اندازه 25 تا 30 درصد سهم بازار.

این مقام مسئول ادامه داد: بخش واردات مسافری به بازار داخلی تلفن همراه کمک کرد تا بخش عمده بازار داخل از این طریق تامین شود اما اکنون به هر فرد اجازه واردات تنها یک تلفن همراه داده می شود.

درستی گفت: شتاب افزایش قیمت گوشی تلفن همراه گرفته شده و قیمت آن حدود 15 تا 20 درصد در برخی از برندها  کاهش یافته است. تثبت قیمت ارز در کانل 10 هزار تومان تاثیر مشخصی بر کاهش قیمت این محصول داشته و امیدواریم گوشی هایی که در گمرک مانده ، تعیین تکلیف و قیمت‎گذاری شده و به زودی در شبکه توزیع قرار گیرند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ