کد خبر: ۱۱۴۴۶۸
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳

رویداهای مثبت و منفی ۷ شرکت بورسی و فرابورسی اعلام شد

رویداهای مثبت و منفی ۷ شرکت بورسی و فرابورسی اعلام شد

۷ شرکت ملی سرب و روی ، حمل و نقل پتروشیمی، بسته بندی ایران ، پارس الکتریک، فروسیلیس، کشتیرانی دریای خزر و کارتن ایران از رویداهای مثبت و منفی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز بازار سهام که با کاهش 436 واحدی شاخص همراه بود ، شرکت های ملی سرب و روی ، حمل و نقل پتروشیمی، بسته بندی ایران ، پارس الکتریک، فروسیلیس، کشتیرانی دریای خزر و کارتن ایران از رویداهای مثبت و منفی خبر دادند.

براساس این گزارش، ملی سرب و روی درباره علت افزایش حدود 17 درصدی قیمت سهام توضیح داد : روند تولیدکارخانه سرب این شرکت پس از تعمیرات اساسی کوره کالدو ( بزرگترین کوره دو محوره ذوب سرب دنیا و به عنوان یکی از مهمترین اقدامات صنعتی دهه اخیر در صنایع ذوب فلزات رنگی ) روند تولید به حالت اولیه بازگشته و علی رغم عدم انتشار در جراید عمومی احتمالاً بدلیل اهمیت مسئله در فرایند رشد قیمت سهام تأثیر گذار بوده است.

حمل و نقل پتروشیمی که امروز با رشد قیمت و صف خرید روبرو بود ، در مورد اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر خرید تجهیزات راهسازی اعلام کرد:  با عنایت به اینکه شرکت بازرگانی پتروشیمی به عنوان سهامدار عمده در ازای مطالباتی که از اشخاص ثالث داشته تعدادی ماشین الات راهسازی را به عنوان مطالبات خود دریافت و در اختیار این شرکت قرار داده تا این شرکت با بررسی وضع موجود بازار در صورت امکان نسبت به بهره برداری از ماشین الات مذکور اقدام کند.

با توجه به اینکه این ماشین آلات بیشتر باید در طرح های راه سازی مورد استفاده قرار گیرد و وضع فعلی بازار نامشخص است، لذا امکان بهره برداری و آثار مالی این موضوع فعلا برای شرکت مشخص نیست تا پس از بررسی های میدانی و با نتیجه دادن رایزنی های صورت گرفته امکان تصمیم گیری برای این شرکت و شرکت بازرگانی پتروشیمی میسر شود که نتیجه آن متقابا به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

براساس این گزارش، بسته بندی ایران نیز در حالی از عدم برنامه توسعه صنایع بهشهر به عنوان مالک عمده و 59 درصدی برای فروش سهام خبر داد که  پارس الکتریک بی نتیجه بودن مزایده سوم ملک مطهری را اعلام کرد.

دو شرکت فروسیلیس و کشتیرانی دریای خزر هم از برنامه مزایده چهار دستگاه خودرو سراتو و 2 واحد آپارتمان اداری در بلوار آفریقا خیابان اسفندیار و  مزایده ملک تجاری در رشت ( ساختمان سابق فروشگاه شهر و روستا) به متراژ2129.25 متر مربع خبر دادند.

کارتن ایران هم نتیجه کنفرانس اطلاع رسانی و پاسخ به دو سئوال را به شرح زیر اعلام کرد:

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ