کد خبر: ۱۱۵۹۴۰
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۷

اولتیماتوم پورابراهیمی به دولت برای ثبت حقوق مدیران

اولتیماتوم پورابراهیمی به دولت برای ثبت حقوق مدیران

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت اگر ظرف چند هفته آینده سامانه ثبت حقوق مدیران را راه‌اندازی نکند،این نهاد به عنوان گام اول حقوق نمایندگان را در دید عموم قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به تاکید رئیس مجلس بر راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران به خانه ملت گفت: دولت بر اساس ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه مکلف شد سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران را راه‌اندازی کند که بر آن اساس اطلاعات مربوط به دریافت حقوق و مزایای افرادی که از بودجه استفاده می‌کنند باید روی این سامانه بارگذاری و اطلاعات آن در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برخی سازمان‌ها به صورت پراکنده اطلاعات حقوق و مزایای مدیران را ارائه داده‌اند اما دولت مکلف به افشای این اطلاعات در سامانه است، افزود: با توجه به اینکه دولت بودجه را تامین و پرداخت‌ها را انجام می‌دهد، ابزار قانونی در اختیار دارد تا سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران را راه‌اندازی کند.

پورابراهیمی ادامه داد: دولت باید تا پایان سال نخست برنامه ششم توسعه، سامانه ثبت حقوق مقامات را راه‌اندازی می‌کرد که در این حوزه تخلف کرده است. در صورتی که دولت ظرف چند هفته آینده این کار را انجام ندهد، سامانه ثبت حقوق نمایندگان مجلس در اختیار عموم قرار می‌گیرد تا گام اول باشد.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ