کد خبر: ۱۱۷۲۳۷
۱۴:۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴

۱۳۰هزار میلیارد تومان به  تولیدکنندگان پرداخت شد
معاون وزیر صنعت:

۱۳۰هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان پرداخت شد

معاون وزیر صنعت از پرداخت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان خبر داد و گفت: این میزان ۲۸ درصد کل تسهیلات پرداختی توسط بانک ها بوده که باید حداقل ۳۷ درصد باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، محسن صالحی نیا در نشستی خبری از پرداخت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی به عنوان سرمایه در گردش و نقدینگی طی سال جاری خبر داد و گفت: این میزان ۲۸ درصد کل تسهیلات پرداختی توسط بانک ها بوده که باید حداقل ۳۷ درصد باشد.

وی افزود: حدود ۱۱ هزار واحد صنعتی راکد داریم که بعضی از آنها با کمتر از ظرفیت مشغول به کار هستند.تقویت زیرساخت شهرک های صنعتی مناطق محروم در دستور کار وزارت صنایع قرار دارد.ساز و کار جذب سرمایه گذار و تقویت زیرساخت شهرک های صنعتی مناطق محروم یکی از مهمترین برنامه هایی است که به زودی در شورای معاونان وزارت صنعت مطرح خواهد شد.

صالحی نیا با اشاره به ظرفیت های متعدد صنعتی در استان ایلام و مرز مهران گفت: مشوق ها و مزیت های مختلفی در مناطق محروم از جمله ایلام برای سرمایه گذاری فراهم شده است.از بخشودگی مالیاتی، سود کمتر تسهیلات بانکی و صندوق توسعه، ارائه خدماتی در زمینه تخفیف بهای زمین های ارائه شده می توان به عنوان برخی از این مشوق ها نام برد.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ