کد خبر: ۱۱۸۴۱۳
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹

برنامه افزایش سرمایه بانک غایب ۶ ماهه،دومین رکورد دار و ۵ شرکت

برنامه افزایش سرمایه بانک غایب ۶ ماهه،دومین رکورد دار و ۵ شرکت

بانک غایب ۶ ماهه و دومین رکورد دار افزایش سرمایه به همراه ۵ شرکت بورسی و فرابورسی از افزایش سرمایه ۱۵۰، ۱۶۱، ۲۲۰، ۶۱۴، ۷۰۰، ۱۱۸ و ۵۶ درصدی خبر دادند و با رشد یا کاهش قیمت روبرو شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت های بانک گردشگری، کارخانجات مخابراتی ایران، چین چین، مهرام، کاشی و سرامیک حافظ، داروئی البرز بالک و بهپاک به ترتیب از افزایش سرمایه 150، 161، 220، 614، 700، 118 و 56 درصدی خبر دادند.

بر این اساس،بانک گردشگری که از 31 تیر سال جاری با توقف نماد 6 ماهه روبرو است،بنا به پیشنهاد هیات مدیره درنظر دارد طی دو مرحله سرمایه را افزایش دهد که در مرحله اول با افزایش 150 درصدی سرمایه را از 600 میلیارد تومان به 1.5 هزار میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خواهد رساند. همچنین در مرحله دوم از دو محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و مطالبات سهامداران و آورده نقدی سرمایه را از 1.5 به 3.6 هزار میلیارد تومان (معادل 140 درصد افزایش)می رساند.این تامین مالی  جهت اجرای اقدامات اصلاحی اعمال خواهد شد.

شرکت کشت و صنعت چین چین نیز درصدد است با افزایش سرمایه 220 درصدی،سرمایه فعلی را از 10 به 32 میلیارد تومان برساند.این تامین مالی از محل جذاب سود انباشته و با هدف تکمیل و توسعه خطوط تولیدی صورت خواهد گرفت.

شرکت گروه تولیدی آریاملل زرین با 67.9 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت که در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد و طی معاملات آخرین روز کاری هفته با رشد 1.8 درصدی به قیمت 13037 ریالی رسیده،قرار دارد.

شرکت تولیدی مهرام نیز با افزایش سرمایه 614 درصدی با رشد 5 درصدی به قیمت 40112 ریالی رسید."غمهرا" درنظر دارد سرمایه فعلی را از 3.5 به 25 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی این شرکت بورسی از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته و با دو هدف اصلاح ساختار مالی با بهبود وضعیت سرمایه در گردش و رعایت الزامات کفایت سرمایه شرکت در بورس اعمال خواهد شد.

همچنین کاشی و سرامیک حافظ با اعلام افزایش سرمایه 700 درصدی در چریان معاملات آخرین روز هفته با کاهش 4.8 درصدی به قیمت 5180 ریالی رسید.

تامین مالی "کحافظ" از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا سرمایه را از 18 به 144 میلیارد تومان برساند و قادر به افزایش سرمایه و خروج از ماده 141 به جهت رعالیت الزامات کفایت سرمایه شود.

شرکت سرماگستر آریا سهامدار عمده 95.4 درصدی این شرکت بورسی محسوب می شود.

شرکت داروئی البرز بالک هم با افزایش سرمایه 118 درصدی درنظر دارد سرمایه را از 17 به 37 میلیارد تومان برساند.تامین مالی "دبالک" از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به منظور بهبود ساختار مالی صرف می شود.

شرکت سرمایه گذاری البرز با 36.6 درصد و سرمایه گذاری فرهنگیان با 14.6 درصد جزو سهامداران این شرکت دارویی به حساب می آیند.

شرکت کارخانجات مخابراتی ایران هم با افزایش سرمایه 161 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها درصدد است سرمایه فعلی را از 140.1 به 365.5 میلیارد تومان برساند. تامین مالی "لکما" به منظور اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت مفاد ماده 141 صورت می پذیرد.

بنابراین گزارش،شرکت قند شیرین خراسان با برنامه افزایش سرمایه 9000 درصدی و کارخانجات مخابراتی ایران با افزایش سرمایه 2183 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به عنوان اولین و دومین رکورد تاریخی ثبت شده است.

شرکت بهپاک نیز که در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده با برنامه افزایش سرمایه 56 درصدی با رشد 0.9 درصدی به قیمت 5870 ریالی رسید.

تامین مالی "بهپاک" از محل سود انباشته صورت می پذیرد تا سرمایه فعلی از 32 به 50 میلیارد تومان برسد.این افزایش سرمایه با 3 هدف اصلاح ساختار مالی، کاهش نیاز به دریافت تسهیلات از بانک و در نتیجه کاهش هزینه مالی و استفاده از معافیت مالیاتی عمال خواهد شد.

شرکت توسعه صنایع بهشهر با 69.2 درصد جزو سهامداران این شرکت فرابورسی محسوب می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ