کد خبر: ۱۱۸۴۶۵
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱

توضیح مدیرعامل مپنا درباره ساخت نیروگاه ۳۵۰۰ مگاواتی در عراق

توضیح مدیرعامل مپنا درباره ساخت نیروگاه ۳۵۰۰ مگاواتی در عراق

مدیرعامل مپنا با اشاره به وضعیت ساخت نیروگاه ۳۵۰۰ مگاواتی برق در عراق گفت: آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها به غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، عباس علی‌آبادی در جریان بازدید وزیر برق عراق از کارخانجات مپنا با اشاره به قرارداد ساخت نیروگاه 3500 مگاواتی در عراق گفت: 1500 مگاوات از این نیروگاه نصب و در حال تولید برق و 2000 مگاوات باقی‌مانده نیز در حال نصب است. قصد این بوده که در بازار عراق خود را معرفی کنیم و اکنون این معرفی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه گسترده‌ای برای انتقال فناوری و پشتیبانی از واحدها و احداث نیروگاه‌های جدید در دست مذاکره است،افزود: اگر بخواهیم درباره تأثیر تحریم‌ها در ساخت نیروگاه و صنعت برق صحبت کنیم باید بگویم اگر مشکل ایجاد نکنند هیچ مشکلی نداریم چراکه ایران خوداتکا است و اگر این چنین نبود خاموشی برق رخ داده و چراغ‌ها را خاموش کرده بودند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه ایران روی پا ایستاده و نگرانی وجود ندارد، گفت: در حال حاضر آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها به غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده است.اگر چه اخیراً برخی به دلیل تحریم‌ها از همکاری با ایران محروم شده‌اند، این کشور هیچ مشکلی بابت ادامه فعالیت در صنعت برق ندارد.

علی‌آبادی گفت: سالانه 8000 مگاوات ظرفیت تولید برق داریم که مازاد بر نیاز است. بنابراین 3 تا 4 هزار مگاوات در داخل استفاده و مابقی صادر می‌شود.
اکنون به کشورهای اندونزی، عمان، پاکستان، عراق، سوریه، کشورهای آفریقایی، اروپایی و روسیه صادرات تجهیزات داریم.ساخت نیروگاه در لاذقیه سوریه هم آغاز شده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ