کد خبر: ۱۱۸۴۷۴
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲

امید مدیرعامل شستا به روزهای اوج ذوب آهن و تحویل ۶.۵ میلیون تن سنگ آهن

امید مدیرعامل شستا به روزهای اوج ذوب آهن و تحویل ۶.۵ میلیون تن سنگ آهن

مدیرعامل شستا از ایجاد اقدامات برای تهاتر بدهی ها و حمایت از سهام ذوب آهن و برنامه امضای تفاهم نامه برای تامین ۶.۵ میلیون تن سنگ آهن خبر داد و اظهار امیدواری کرد این شرکت به روزهای اوج بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از چیلان، نشست بررسی دستاوردها، عملکرد و مشکلات ذوب آهن با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون و هیات همراه، عباس رضایی استاندار اصفهان، جمعی از مسئولین هلدینگ شستا و ذوب آهن برگزار شد.

شریعتمداری در این نشست گفت: ایجاد ذوب آهن یکی از مهمترین ابعاد توسعه را که بخش صنعت است، رقم زد و در رشد ظرفیت تولید فولاد که به ۲۵ میلیون تن رسیده ، نقش مهمی ایفا کرده است.افزایش بهره وری و صیانت از نیروی انسانی و ایجاد امنیت شغلی بسیار مهم است که در مجموعه موجب افزایش ارزش افزوده برای سازمان می شود.

وی با اشاره به کاهش ۳۵ درصدی مصرف آب توسط "ذوب" افزود: این مجتمع عظیم صنعتی پیشگام استفاده بهینه و بازچرخانی آب در صنعت است و در راه اندازی معادن نقش مهمی ایفا کرده و هم اکنون هم نماد آن در بسیاری از معادن می درخشد اما امروز با مشکلاتی مواجه است که برای حل آن باید اقدامات لازم در حوزه مدیریت و مالکیت معادن انجام شود.

رضایی نیز گفت: یکی از پروژه های مهمی که می توان با ریل تولیدی ذوب آهن به انجام رساند و ارزش بسیاری نیز برای استان اصفهان و صنایع این استان دارد، پروژه قطار شهری به سمت غرب استان است که قطعاً اثرات زیست محیطی بسیاری دارد .اقدامات مختلفی برای حل مشکل تامین مواد اولیه این شرکت در دست اقدام است.پروژه دو بانده شدن راه آهن بافق، اصفهان که ردیف بودجه نیز دارد، می تواند در این امر موثر باشد و هزینه های ان را نیز کاهش دهد.

همچنین محمد رضوانی فر مدیرعامل هلدینگ شستا از ایجاد یک میز تخصصی و کارگروه مستمر برای رسیدگی به مشکلات ذوب آهن خبر داد و گفت: هم اکنون اقدامات خوبی برای تهاتر بدهی های این شرکت صورت گرفته که تداوم دارد.درجهت حمایت از سهام این شرکت، منابع حاصل از دارایی ذوب آهن در جهت افزایش سرمایه به کار گرفته می شود.

وی افزود: برای تامین مواد اولیه "ذوب" تفاهم نامه ای در دست امضاء است تا ۶.۵ میلیون تن سنگ آهن برای این شرکت تامین شود.امید می رود با همکاری و حمایت مسئولین، این شرکت به روزهای اوج بازگردد.

احمد زمانی مدیرعامل شرکت صدرتامین هم گفت: ذوب آهن اگر چه در اصفهان است اما تاثیرات و اهمیت ملی دارد و قطعاً مشکلات و مسائل آن هم در سطح ملی قابل تحلیل است.این شرکت با امکانات کنونی قادر به تولید ۴ میلیون تن فولاد در سال است که هم اکنون این مقدار تولید ندارد. لذا تلاش ها برای تحقق این ظرفیت در دستور کار است تا مشکلات این مجموعه کاهش یابد.

وی افزود: برخی خصوصی سازی های صورت گرفته، غیر کارشناسی بود که متاسفانه، بخش مهمی از این آسیب ها متوجه ذوب آهن و باعث شد این شرکت با مشکل تامین مواد اولیه مواجه باشد.ذوب آهن باید سهم بیشتری در صنعت فولاد داشته باشد. در این راستا با ریسک پذیری بالا به دنبال این افزایش سهم هستیم و امید است این صنعت ملی به ویژه در امر تولید، شکوفاتر از گذشته شود.

منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن نیز از دستاوردهای اخیر این شرکت خبر داد و گفت: اکنون محموله دوم ریل UIC60 برای تحویل به بازار آماده است و قراردادهایی نیز برای تحویل ریل منعقد شده است.ذوب آهن تنها با ۵۵ درصد ظرفیت کار می کند که این امر ناشی از مشکل تامین مواد اولیه است و برای حل این مشکل به حمایت دولت نیاز داریم که اقدامات خوبی نیز در حال انجام است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ