کد خبر: ۱۱۸۴۷۹
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱

کمترین دستمزد در کشورهای اروپایی حدود ۳ برابر ایران است

کمترین دستمزد در کشورهای اروپایی حدود ۳ برابر ایران است

گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا نشان‌ می‌دهد کمترین سطح حداقل دستمزد در کشورهای اروپایی حدود ۳ برابر ایران است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از یورو استات، ۲۲ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا دارای حداقل سطح دستمزد در قانون کار هستند و تنها کشورهای دانمارک، ایتالیا، قبرس، اتریش، فنلاند و سوئد در خصوص سطح دستمزد یک سطح حداقلی را در نظر نگرفته‌اند. متوسط حداقل دستمزد در کشورهای شرق اتحادیه اروپا معادل ۶۰۰ یورو و در کشورهای شمال غرب معادل ۱۴۰۰ یورو در ماه برآورد شده است.

تا ماه ژانویه ۲۰۱۹، "کمترین سطح دستمزد" در بین اعضای اتحادیه اروپا متعلق به بلغارستان با ۲۸۶ یورو بوده است. همچنین در ۹ کشور که همگی آنها در شرق و مرکز اتحادیه اروپا هستند، حداقل سطح دستمزد کمتر از ۶۰۰ یورو است.

در ۵ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل دستمزد ماهانه حدود ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه بوده است. این گروه "دستمزد در سطح میانگین" را شکل می‌دهند. حداقل سطح دستمزد این گروه در یونان برابر با ۶۸۴ یورو. اسپانیا نیز با ۱۰۵۰ یورو بیشترین سطح دستمزد در این گروه را در اختیار دارد.

در ۷ کشور عضو اتحادیه اروپا نیز حداقل سطح دستمزد بیشتر از ۱۴۰۰ یورو در ماه بوده است. این گروه تحت عنوان "بیشترین سطح دستمزدها" طبقه‌بندی می‌شوند. لوکزامبورگ با ۲۰۷۱ یورو حداقل دستمزد در صدر جدول قرار دارد.

حداقل دستمزد در ایران نیز حدود 100 یورو است در حالی‌که پائین‌ترین سطح حداقل دستمزد در اروپا که به بلغارستان مربوط می‌شود 3 برابر حداقل دستمزد در ایران است.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ