کد خبر: ۱۱۸۵۰۲
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲

ایران در تحریم هم آماده هر نوع کمک به لبنان است

ایران در تحریم هم آماده هر نوع کمک به لبنان است

وزیر مشاور در امور پارلمان لبنان از اعلام آمادگی ایران برای ارائه هر نوع کمکی به لبنان قدردانی کرد و گفت: ارائه این پیشنهاد در زمانی که ایران تحت تحریم است جای تشکر دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از النشره، محمود قماطی گفت: ایران هر چند تحت فشار غربی‌هاست اما حاضر است در حوزه‌های مختلف به لبنان کمک کند.

وی افزود: دولت جدید لبنان با وجود بحران‌های مختلف برای مقابله با خطرات سرانجام تشکیل شد اما دشمن اسرائیلی، خطر تکفیری‌ها و دیگر چالش ها وجود دارند. پس از سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله درباره ایران برای حل تمام مشکلات اقتصادی و نیز کمک نظامی محمد جواد ظریف هم بر آن تأکید کرد.

این مقام مسئول پس از دیدار نمایندگان برخی احزاب لبنانی با ظریف در سفارت ایران در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: صحبتی شنیده شد و این صحبت‌ها به صورت رسمی به مقامات لبنانی منتقل خواهد شد تا لبنان هم در کنار ایران برای مقابله با خطرات قدرتمند باشد.

قماطی اعلام کرد: در زمانی که ایران در محاصره بین‌المللی و تحریم قرار دارد ایستاده است و آماده کمک به لبنان در تمامی زمینه‌هاست.

وی ادامه داد: لبنان در سیاست‌ها و تصمیم‌ها مستقل است و هر کشوری بخواهد می تواند به لبنان کمک کند یا از آن حمایت کند. دولت لبنان آماده پاسخ مثبت به این پیشنهادهاست تا مشکلات ملت حل شود. اگر ایران پیش‌قدم شده و  پیشنهاد داده که در کنار لبنان باشد باید از طرف لبنان بگویم متشکریم ایران، خصوصا اینکه کمک‌های مذکور بدون شرط یا عوض است. قدردانی می‌کنم زیرا فشارهای بین‌المللی وجود دارد. اگر می‌خواهد به لبنان کمک کند راه‌حل‌ها را روی میز بیاورد.

قماطی تأکید کرد: این دولت تا کنون در حل مشکلات لبنان جدی بوده و در مقدمه اولویت‌ها موضوع برق وجود دارد که پیشنهاد کمک گرفتن از ایران را مطرح خواهیم کرد و پیش‌بینی می‌کنیم تصمیمی مناسب گرفته شود.

ظریف دیروز در بدو ورود به بیروت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا ایران حاضر به ارائه کمک‌های مختلف به لبنان از جمله کمک نظامی است گفت: اگر بیروت اینچنین درخواستی داشته باشد تهران آماده است.

انتهای خبر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ