کد خبر: ۱۱۸۵۳۲
۱۲:۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

بدهی های خارجی ایران ۱۱ درصد کم شد + جدول

بدهی های خارجی ایران ۱۱ درصد کم شد + جدول

طبق آمار بانک مرکزی، حجم بدهی‌های خارجی ایران در ۹ ماه سال جاری بیش از ۱۱ درصد کم و به ۱۰ هزار و ۳۴ میلیون دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق آخرین آمار بانک مرکزی، میزان بدهی خارجی ایران در پایان آذر و براساس سررسید اولیه بدهی‌ها ۱۰ هزار و ۳۴ میلیون دلار است که ۶ هزار و ۸۶۰ میلیون دلار آن بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و ۳ هزار و ۱۷۴ میلیون دلار از این میزان بدهی‌های کوتاه مدت است. 

این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر ۸ هزار و ۸۱۴ میلیون یورو محاسبه شده که ۶ هزار و ۲۶ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و ۲ هزار و ۷۸۸ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه‌مدت است. 

حجم بدهی‌های ایران در پایان مرداد ۱۰ هزار و ۲۶ میلیون دلار بود که در پایان آذر با رشد مواجه و به ۱۰ هزار و ۳۴ میلیون دلار رسید. این در حالی است که آمار بدهی‌های خارجی ایران در پایان ماه نخست سال جاری ۱۱ هزار و ۳۰۵ میلیون دلار بود که این آمار حکایت از کاهش حجم بدهی‌های خارجی ایران در ۹ ماه نخست سال جاری دارد. 

بر این اساس، نسبت بدهی‌های خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی حدود ۲.۵ درصد است که رقم اندکی به شمار می‌رود. مقایسه شاخص نسبت بدهی خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی با سایر کشورها نشان می‌دهد که ایران در زمره کشورهایی است که کمترین میزان بدهی خارجی را در جهان دارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ