کد خبر: ۱۱۸۸۱۰
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

موضع روزنامه اصولگرا به جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی

موضع روزنامه اصولگرا به جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی

یک روزنامه اصولگرا در واکنش به جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی توسط نماینده مجلس و اشاره به اظهارات رهبری بعد از یکشنبه سیاه سال 91 اعلام کرد: استیضاح در شرایط موجود چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزنامه جوان در واکنش به جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی توسط مجتبی ذو النور اعلام کرد: مقام معظم رهبری پس از وقایع یکشنبه سیاه مجلس در سال ۹۱ با گلایه‌ای بی‌بدیل از نوع رفتار احمدی نژاد خطاب به مجلس گفتند، آن طرف قضیه هم اصل این استیضاحی که در مجلس انجام گرفت غلط بود.

استیضاح باید یک فایده‌ای داشته باشد. چند ماه به پایان کار دولت، استیضاح یک وزیر آن هم باز با یک علت و دلیلی که مربوط به خود آن وزیر نیست، چه معنی دارد؟ چرا؟ این هم غلط بود... وقتی همه با هم برادریم، وقتی دشمن مشترک جلوی رو است، وقتی توطئه را می بینیم، چه کار باید بکنیم؟ تا امروز مسئولین در مقابل توطئه‌های دشمن همیشه کنار هم ایستاده‌اند حالا هم باید همین جور باشد، همیشه هم باید همین جور باشد.

این منطق به احتمال قوی در حال حاضر نیز کاملاً صادق است. استیضاح رئیس جمهور در شرایط موجود که بیش از پیش نیاز به همدلی و هم‌افزایی حس می‌شود چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟ تصور شود رئیس جمهور به مجلس آمد و به سوالات پاسخ داد. نتیجه از دو حالت خارج نیست، یا مجلس باید عملکرد را بپذیرد و بر آن صحه گذارد که حاصلی جز گرفتن وقت مجلس، رئیس جمهور و مردم ندارد و یا آنکه رأی به عدم کفایت رئیس جمهور دهد که تضعیف کلیت نظام در شرایط جنگی پیش‌رو است و موجب افزایش تنش‌ها، ناآرامی‌ها، اضطراب‌ها و خصومت‌ها خواهد شد و مسیر و تمرکز مسئولین، دستگاه‌ها و مردم را از حل مشکلات و مقابله با دشمنی‌های ترامپ و اسرائیل منحرف می‌کند.

مجلس بهتر است به جای این قبیل کارها که غالباً از سوی مردم سیاسی بازی و سنگ اندازی در مسیر دولت تلقی می‌شود، اگر پیشنهادی برای اصلاح و حل مشکلات موجود دارد آن را طرح و با استفاده از ابزارها تا رسیدن به نتیجه پیگیری و نظارت کند. نظام بر پایه تفکیک قوا برقرار شده و هر یک از قوا می‌تواند و موظف است در حل مشکلات نقش آفرین باشد به ویژه مجلس که باید با اصلاح و تصویب قوانین بستر حل مشکلات را هموار و فراهم سازد. انداختن مشکلات به گردن یکدیگر و انجام حرکات نمایشی نتیجه‌ای جز هدر رفت انرژی و ظرفیت‌ها نخواهد داشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ