کد خبر: ۱۱۸۸۳۸
۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰

آیین نامه تأسیس بورس و اصلاح افزایش بها ناشی از تجدید ارزیابی دارایی و...
هیئت دولت تصویب کرد:

آیین نامه تأسیس بورس و اصلاح افزایش بها ناشی از تجدید ارزیابی دارایی و...

هیئت وزیران آیین نامه تأسیس بورس در مناطق آزاد و اصلاحات قانون مالیات‌های مستقیم از جمله افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی و... را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، هیئت وزیران در جلسه ای به ریاست اسحاق جهانگیری با تدوین یک لایحه تعدادی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم را اصلاح کرد.

این اصلاحات شامل افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص، برون سپاری مالیات ستانی به دفاتر اسناد رسمی و معافیت برخی از مشاغل یا گروه هایی از آنان که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ۳۰ برابر معافیت موضوع قانون مذکور باشد از انجام بخشی تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک مربوط به این قانون و همچنین اظهار نظر مالیاتی تعیین و وصول مالیات مؤدیان مذکور به صورت مقطوع تعیین می‌شود.

مصوبه مربوط به اخذ مابه التفاوت ریالی نرخ ارز مرجع از واردکنندگان کالا هم اصلاح شد. هیئت وزیران این تصمیم را با هدف شفاف سازی در نحوه محاسبه مابه التفاوت ریالی نرخ ارز مرجع و نیز نحوه اقدام در مورد واحدهای تولیدی که توسط آنها نسبت به ورود ماشین آلات و تجهیز خطوط تولید با استفاده از ارز مرجع مبادرت شده است اتخاذ کرد.

دولت با توجه به ضرورت تفکیک و استقلال مالی، اداری و ساختاری شهر جدید ایوانکی از شرکت عمران شهر پردیس و به منظور برنامه ریزی و اقدام مؤثر برای پیشبرد فعالیت های توسعه ای این شهر، اساسنامه شرکت عمران شهر مذکور را به تصویب رساند.

هیئت وزیران در راستای حمایت از حقوق حقه دولت و شفافیت در زنجیره تولید برق مصوب کرد، در صورت عدم دریافت وجه و یا مابه ازای آن عدم تهاتر با بدهی های شرکت­های فروشنده با طلب اشخاص خریدار و نیز عدم بدهی به سایر اشخاص، شرکت‌های فروشنده برق نیروگاه های آبی از معافیت احتساب مبالغ پرداختی از سوی شرکت های برق منطقه ای به شرکت توانیر جهت سرمایه گذاری در طرح های مربوط به عنوان درآمد برخوردار شوند.

دولت با هدف افزایش سرمایه گذاری خارجی آیین نامه تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی ایران را تصویب کرد. نحوه و شرایط صدور، تعلیق و لغو مجوز تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد از جمله مفاد مندرج در این آیین نامه است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ