کد خبر: ۱۱۸۹۳۵
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱

اثر ایجاد سازوکارهای رقابتی بورس کالا بر رونق اقتصادی
نماینده مجلس مطرح کرد: ب

اثر ایجاد سازوکارهای رقابتی بورس کالا بر رونق اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اثر ایجاد سازوکارهای رقابتی بورس کالا بر رونق اقتصادی و نفع ملی گفت: صادرات هدفمند از طریق این بورس می‌تواند باعث ارزآوری بسیار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی اکبر کریمی با بیان اینکه ساماندهی معاملات در بورس کالا روش مطلوب و تجربه خوبی است به سنا گفت: بورس کالا محل مناسبی برای مبادله رقابتی کالاها است براین اساس قیمت کالاهای عرضه شده در بورس به صورت رقابتی تعیین می شود که به نفع اقتصاد ملی است.

وی به تعیین قیمت های دستوری در بورس از سوی دولت برای برخی کالاها اشاره کرد و افزود: فرآیند عرضه رقابتی در بورس کالا که بازار قانونی و شفافی است نباید به صورت دستوری صورت گیرد چرا که عرضه دستوری محصولات رانت های گسترده ای را در بازار ایجاد کرده و به ضرر تولید کننده است .

کریمی ادامه داد: باید کالاها به طور کامل از مسیر بورس معامله شود تا عرضه کننده و خریدار مشخص باشد و مراجع نظارتی و سازمان بازرسی بتوانند کنترل های لازم را در معاملات داشته باشند.بورس کالا دارای رینگ صادراتی بوده و زمینه و مقدمات کافی برای صادرات هدفمند محصولات کشاورزی و برخی کالاها موجود است و به طور قطع با صادرات هدفمند از این طریق می‌توان شاهد ارزآوری زیادی بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ