کد خبر: ۱۲۰۷۱۴
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

معاملات زعفران از سال آینده با دلار یا دیگر ارزها بین المللی می شود
مدیرعامل بورس کالا:

معاملات زعفران از سال آینده با دلار یا دیگر ارزها بین المللی می شود

مدیرعامل بورس کالا گفت: براساس برنامه ریزی‌، سال آینده معاملات بین‌المللی زعفران بر مبنای دلار یا دیگر ارزها در یکی از مناطق آزاد راه ‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حامد سلطانی نژاد گفت: در راستای کشف قیمت طلای سرخ در بازارهای مختلف، بین المللی شدن معاملات آن نیز امکان پذیر خواهد بود.براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال آینده معاملات بین‌المللی زعفران بر مبنای دلار یا دیگر ارزهای بین‌المللی در یکی از مناطق آزاد راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: برای تسویه این معاملات نیز راهکاری همچون ایجاد اتاق پایاپای با بانک‌های داخلی که فعالیت‌های بین‌المللی داشته و در فهرست تحریم قرار ندارند، برای این معاملات در نظر گرفته شده‌اند.این بانک‌ها باید پس از افتتاح حساب اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

سلطانی‌نژاد در خصوص تسویه این معاملات در خارج از بورس نیز تصریح کرد: برای تسویه این معاملات در خارج از بازار نیز قیمت‌ها برمبنای دلار، یورو یا دیگر ارزهای جهان کشف می‌شوند.ماده ۳۲ قانون برنامه ششم در حوزه محصولات کشاورزی موجب شد معاملات کشاورزی در بستری جدید و بر مبنای ابزارهای جدید انجام شوند که این امر زمینه‌ای برای بین‌المللی شدن معاملات طلای سرخ را نیز فراهم کرده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ